| Secretkkk a întrebat:

Cum credeti, dragoste la prima vedere exista? Comentati va rog raspunsul!

23 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Eu nu credthinking

nony
| nony a răspuns:

Nu exista dragoste la prima vedere. Exista o foarte mare atractie, care ulterior se poate transforma intr-o mare dragoste sau...NU.
De obicei primele impresii sunt false.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Teoretic exista... Dar nu e tocmai ceea ce numim noi "dragoste"... Este o reactie pe care o are organismul nostru... O explozie de hormoni care ne da peste cap (parca ceva de genu asta citisem)... Sau, cum a spus cineva, "o chimie intre doua persoane".

| inna a răspuns:

Exista aceea atractie... dar poate fi si dragoste, am trait asa ceva happy si de asta sustin ca existawinking

| albastrel a răspuns:

Eu nu cred in dragostea la prima vedere. o atractie puternica da!, poate exista dar nu mai mult.adica daca pun ochii pe un baiat ...aoloo mama mama frumos, bun, cur bombat, ochii frumosi.alea alea si il vad azi... ii fac o poza ma uit la ea si suspin la el toata ziua... pfff cica gata m-am indragostit de el si a doua zi... a dat norocul peste mine! cand ies din scara dau nas in nas, bot in bot cu ...cine? fat-frumosul meu in foto... dar ghici ce? ii pute gura, are dinti din fata ingrozitor de cariati si in plus mai miroase si a transpiratie plus hainele de pe el necalcate...sa mai ma indragostesc eu la prima vedere? neah...

| Andreeagen a răspuns:

Sunt de acord k majoritatea la prima vedere nu ex dragoste ex atractie e posibil k in primele 10 minute sa ex si dragoste dar la prima vedere..Nuhappy
(parerea mea)

| fabiola a răspuns:

Daca te pricepi si vezi la prima vedere si sufletul, frumusetea interioara si nu numai cea exterioara, sa stii ca exista!

| Encore a răspuns:

Da, de ce nu thinking Orice este posibil

| Encore a răspuns:

Mai de graba sex la prima vedere rolling on the floor

| kitty_8919 a răspuns:

Da poate exista dar este un lucru foarte rar

| Ben. a răspuns:

Eu am fost la filmul asta.

| funnymantm a răspuns:

Cei care zic ca exista inseamna ca au simtit pe pielea lor si cei care zic "nu exista" invers. Eu am patit-o, am vazut-o o singura data, am vorbit 10 minute si de atunci (5 ani) inca am emotii cand ma gandesc la ea. sunt faze ciudate, dar interesantewinking

| viki a răspuns:

Eu cred ca da.eu am "patit-o"big grin

| Lory_2572 a răspuns:

Exista, dar...nu tine mult!

| adi a răspuns:

Atractie, nu chiar dragoste, nu cunosti decat partea estetica a persoanei repective.

| ina129 a răspuns:

Da exista (vb din propria experienta)...in acel moment simti pentru pers din fata ta incredere, simti ca il/o cunosti de cand lumea... iar atunci cand privirilea voastre se intalnesc .parca ati fi numai voi acolo, cei din jur nu mai conteaza...este un sentiment f dragut si o atractie foarte puternica... exista si poate dura daca amandoi isi doresc asta happy

| alinaandrei a răspuns:

Sigur ca exista :XX:Xlove struck ador intrebarea asta

| alinaandrei a răspuns:

Exita si e superb.....crede-ma

| romina_7963 a răspuns:

Cand vezi o persoana pentru prima data poate exista "o chimie" adica atractie fizica, mai mult sau mai putin puternica, dupa ce incepi sa cunosti aceasta persoana vine si dragostea.

| Anca_1481 a răspuns:

Eu cred ca exista! adica mie mi s-a intamplat, la inceput este o atractie puternica si apoi cand incepi sa cunosti aceea persoana se transforma in iubire[nu chiar toate cazurile dar totusi]. unele persoane nu cred in asa ceva adica nici eu nu am crezut pana nu mi s-a intamplat!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar dragoste la prima vedere...nu.O "chimie" poate exista intre doua persoane care abia se cunosc.Totusi,exista si perechi care acum se iubesc la nebunie si cand s-au cunoscut nu se suportau tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca unii zic ca exista, inseamna ca au simtit asta. Daca nu zic asta, inseamna ca nu au simtit. Parerea mea este ca la prima vedere se simte o atractie reciproca nu chiar dragoste. Dupa un scurt timp, cred ca apar semne ale dragostei. Pe de alta parte cred ca ar exista si dragoste la prima vedere. Se intampla rareori ca la prima vedere sa nu existe nici atractie dar nici dragoste, ci numai obsesie. Am citit odata un articol pe internet, in care se exprima parerea mai multor oameni, si unii credeau altii nu, deci asta e parerea mea, in ciuda faptului ca nu am " simtit'o pe pielea mea ".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este doar o atractie care poate fi confundata pe moment cu dragostea. Pentur mai multe pareri si intrrebari ai putea apela la http://anne-sfaturi.blogspot.com/