| anonim_4396 a întrebat:

Cum de au unii profilul de facebook public? Nu le e teama de dusmani, de straini? Ca sunt fel si fel de oameni

Răspuns Câştigător
| RCristofor a răspuns:

Prietene, probabil ca tu nu frecventezi internetul, sau ai o varsta la care inca nu esti capabil sa intelegi unele chestii. Sfatul meu este sa mai iesi din Romania, poate asa vei afla ca sunt zeci de cazu in care i-a spart casa dupa datele de pe facebook. No offence dar, mai bine taceai.

13 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Dusmani pe facebook? straini? a?

de ce iti imaginezi ca viata ta o reprezinta facebook-ul? dusmanii patrund in pagina ta, si-ti lasa tot felul de comenturi aiurea, tu te superi plangi, intrii in depresii, (viata ta nu mai are rost.)? si strainii nu pot face altceva decat sa-ti violeze contul cu aparitia lor misterioasa, eventual lasadu-ti tot felul de coment.uri, like-uri, sau dislike-uri.

daca stau bine si ma gandesc..nu stiu cum de unii au un asemenea curaj..nici eu care nu am cont nu as putea face asa ceva. uluitor...

Răspuns utilizator avertizat
| Jorah a răspuns:

Asa si? Ce poate sa le faca? dusmani/straini? ce poate sa le faca? atata timp cat nu au acces la id/pass, nu au ce sa faca.

A? ca downloadeaza pozele le modifica cu ps, si se dau smecheri? Asta e partea a 2a. oh go on

| Mădă0611 a răspuns:

Profilul public insemnand ce anume?

| Zaied a răspuns:

Ce pot sa faca acesti dusmani? Ca doar nu postezi chiar toate informatiile private gen adresa sau nr de telefon.Si daca o faci seteaza pe privat sau doar pentru prieteni.Straini sunt si pe strada si in bloc cu tine, asta inseamna ca or sa-ti dea cu ceva in cap sau sa-ti sparga casa?

| RCristofor a răspuns:

Buna lovely, majoritatea utilizatorilor de facebook nu se gandesc ca pedofililor/hotilor le sunt necesare doar cateva informatii despre tine ca sa te gaseasca sau sa-ti dea lovitura si sa intre in casa. Sper ca ti-am fost de ajutor, funda te rog.

| Jorah a răspuns (pentru RCristofor):

Nu esti in filme ma. Ce lovitura si sa intre in casa o sa dea cine? omg rolling on the floor

| Zaied a răspuns (pentru RCristofor):

Straini sunt si pe strada si in bloc cu tine, asta inseamna ca or sa-ti dea cu ceva in cap sau sa-ti sparga casa? Auzi mai vrei si fundalaughing

| RCristofor a răspuns (pentru Zaied):

Cand am spus lovitura nu ma refeream ca iti da in cap, ma refeream ca o sa-ti dea "lovitura" la casa.

| Zaied a răspuns (pentru RCristofor):

Stiu ca nu te-ai referit ad literam dar nici eu.Nu-ti pune adresa pe facebook si ai scapat de orice griji.

| Jorah a răspuns (pentru RCristofor):

Sa mai ies din Romania, corect. In Romania nu se intampla astfel de lucruri, aici nu avem hackeri adevarati.

| RCristofor a răspuns (pentru Jorah):

Probabil te referi la crackeri, nu hackeri.Nu avem? Dar tinkode si celalalt care sunt singuri din lume care au reusit sa sparga serverele de la NASA si PENTAGON? laughing

| RCristofor a răspuns (pentru Jorah):

Prietene, probabil ca tu nu frecventezi internetul, sau ai o varsta la care inca nu esti capabil sa intelegi unele chestii. Sfatul meu este sa mai iesi din Romania, poate asa vei afla ca sunt zeci de cazu in care i-a spart casa dupa datele de pe facebook. No offence dar, mai bine taceai.

| alisha19 a răspuns:

Degeaba ai profil privat, daca ai p**da pubilca smug, daca nu esti prieten cu persoana respectiva, nu poate sa comenteze, decat sa dea like, nu exista nici un pericol laughingwinking