| IggyAzalea70 a întrebat:

Cum devi populara pe wattpad? Cum faci ca (,) cartea ta de pe wattpad sa fie citita?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa ai talent literar si sa scrii fara greseli stridente. Daca povestea ta e buna, va fi apreciata. Am observat de asemenea ca unii autori creeaza o legatura cu cititorii adresandu-le mesaje la inceputul sau sfarsitul capitolelor. Bafta!

| doreal a răspuns:

Pai si eu am cont pe wattpad. Ma cheama Mysectres2001. Ca sa faci o carte buna pe wattpad, in primul rand trebuie sa stii sa te exprimi, iar cititul te ajuta cel mai mult in cazul asta. La tine nu e problema de genul asta, din intrebare rezulta ca te exprimi foarte bine. Mai trebuie sa nu grabesti actiunea, sa bagi multa descriere, ceva figuri de stil, etc. etc. si sa fie interesanta. Daca ai toate acestea, atunci incearca sa comentezi cat mai mult la alte carti populare, asta nu inseamna sa iti faci singura reclama. Nu pe munca a altor persoane. Da cat mai mult follow, comenteaza, mai pe scurt fii activa. Nu sunt eu specialista, eu nu am inceput si nici nu vreau sa incep vreo carte dar am observat la mai multe persoane ce au facut si au succes cu cartea lor. Sper sa ma contactezi pe watt pentru ca sunt curioasa sa iti citesc carte sau cine stie poate ti-o citesc si astept next cu sufletul la gura laughing. P.S, trebuie sa ai si o coperta faina

| anonim_4396 a răspuns (pentru doreal):

Ce ironie fina.

| doreal a răspuns (pentru anonim_4396):

Adica?