| applepie a întrebat:

Cum devin sef de promotie? Trebuie sa am cea mai mare medie in clasa aVIII-a sau media generala in clasele V-VIII? SAu ce?

Răspuns Câştigător
| Dana211 a răspuns:

Media in clasele V-VIII trebuie sa fie cea mai mare din scoala

| Criss_Criss_1998 a răspuns (pentru Dana211):

Fals...straight facestraight face CA sa devii sef de promotie trebuie sa ai ce`a mai mare medie 9-12 din liceu nu in gimnaziu mai informeaza-tewinking

| Dana211 a răspuns (pentru Criss_Criss_1998):

Exista sefi de promotie si in clasele 5-8! Cel putin cand am terminat eu si la scoala la care am fost a existat.

| Criss_Criss_1998 a răspuns (pentru Dana211):

Acum cati ani?straight face

| Dana211 a răspuns (pentru Criss_Criss_1998):

Acum vreo 6 dar asta nu are relevanta. Si acum am auzti copii care sunt sefi de promotie in scoala generala. Intr-adevar nu e ca la un liceu in sensul ca nu exista un panou unde sunt trecuti si asa mai departe dar primesc o diploma si li se sunt recunoscute meritele

| MartecK a răspuns (pentru Criss_Criss_1998):

Stai linistita eu am terminat anul asta si am iesit sef de promotie...
Deci daca nu sti mai bine taci!

| Criss_Criss_1998 a răspuns (pentru MartecK):

Da mai stiu ca exista si sef de promotie in clasele 5-8 dar nu este ca la lclaughing si tu nu ai decat sa te lauzi in alta parte ca ai devenit sef de promotielaughing sincer chiar nu ma intereseaza
A si apropo daca nu stiam nu mai vorbeamwinking

| Ion_Pop_1972 a răspuns (pentru MartecK):

Ma baiatule, daca tu esti sef de promotie, inseamna ca ceilalti sunt de-a dreptul idioti! Pai ma boule, tu incepi propozitia cu "deci", tu scrii "daca nu sti", in loc de "daca nu stii", tu nu pui virgula inainte de "mai", dar vii cu gargara la altii? Mars, dobitocule!

| Aimee33 a răspuns (pentru Dana211):

Este gresit raspunsul tau! Pentru a fi sef de promotie trebuie sa termini clasele 5-8 cu media 10!

| Mihai_Alina-Maria_2002 a răspuns (pentru Aimee33):

Nu este adevarat. Sef de promotie este proclamat cel care are cea mai mare medie dintre toti elevii din acea generatie. Poate sa aiba si media 9... daca nu este altcineva cu medie mai mare, acel cineva va fi sef de promotie.

11 răspunsuri:
| Aimee33 a răspuns:

Pentru a deveni sef de promotie trebuie sa termini clasele 5-8 cu media 10!

| Ion_Pop_1972 a răspuns:

Pentru Martek: Cum ti-am spus si in privat, o sa-ti spun si aici (sa te fac de ras): Propozitia nu se incepe cu "deci", se scrie "daca nu stii", cu doi i, se pune virgula inainte de "mai", domnul "sef de promotie"! Ma, daca tu esti sef, cum or fi fost colegii tai!? Eu sper ca minti, altfel e jale mare in invatamantul romanesc! Boule!