| xdIoanaBuzilaxd a întrebat:

Stiti ca la sfarsitul clasei a VIII a se stabilesc sefi de promotie! Ca sa fiu sefa de promotie trebuie sa am cea mai mare medie din clasa a VIII a din scoala sau cea mai mare medie din clasele V-VIII din scoala?:*

>funda:

7 răspunsuri:
| ScapaMaDeEa a răspuns:

Salut! Nu ai cum sa ai cea mai mare medie din scoala! De la V-VIII! Si multa bafta, sper sa fi sefa!winking Sa inveti! kiss

Pa, pa.

| xdIoanaBuzilaxd explică (pentru ScapaMaDeEa):

Dc sa nu pot sa am cea mai mare medie din scoala?laughing

| ScapaMaDeEa a răspuns (pentru xdIoanaBuzilaxd):

In sensul ca e fix contrariul, adica se ia media de la V-VIII, m-am exprimat gresit! big grin

| xdIoanaBuzilaxd explică (pentru ScapaMaDeEa):

Ok:*

| badboy18 a răspuns:

Cea mai mare V-VIII

| LexiLaveil2 a răspuns:

Buna. Ca sa poti fi sefa de promotie, trebuie sa ai cea mai mare medie, din generatia ta, pe cei 4 ani de scoala.
Doar din generatia ta. Deci daca tu esti intra 8-a. Concurezi cu toti ceilalti colegi ai tai dea 8-a din scoala ta, la media multianuala pe generala. Adica media celor 4 ani.

Bafta! Sper sa fi prima pe scoala:*

| silviu98adi a răspuns:

Cred ca V-VIII