| anss23 a întrebat:

Cum e camera voastra? curata sau dezordonata? vreau si eu sa stiu...la mine e destul de curat dar sunt cam lenesa sa fac curat chiar in fiecare zi.Problema este pana cand ma hatarasc sa incep ca dupa imi place.La voi cum e, voi cand faceti curat si cum?

Răspuns Câştigător
| deea_1980 a răspuns:

In weekend fac curat, in timpul saptamanii, de, sunt la scoala si imi fac doar patul si deschid geamul.laughingMama zice ca sunt cam lenesa, dar in fine, pentru mine este mai important sa invat bine, dar mama zice sa trebuie sa stiu sa fac din toate cate ceva.

9 răspunsuri:
| Andya a răspuns:

Pai...eu fac doar patul si deschid geamullaughing. ca dupa vine mama si tata si se uita.si ma ceartatongue.eu nu fac nimictongue si dupa incep amandoi.si dupa ce vin de la scoala totul e liniste, pace si curat:d

| NoNameToday a răspuns:

Pai la mine in camera fac curat mai rarlaughingpentru ca vine mama sa-mi "viziteze"camera in timp ce sunt la scoala si face ea curatbig grin.Nu se poate abtine si nici nu ma suparlaughing

| lucyferblack a răspuns:

Cred ca mai buna era intrebarea CUm Pastrez Curatenia. nu am dreptate? happy normal ca mai trebuie sa faci si curat dar principalul obiectiv este sa patrezi curatenia si sa te simpti bine in propria camera.

| вяυηєтнα a răspuns:

Pai la mine vine mama si face curat pana vin eu de la scoala camera mea e curata.:d eu doar in weekend fac curat cand sunt acasaa:d. dar nu ma supar cand imi face ea curatenielaughing

| Pinky_4803 a răspuns:

1. te ocupi de dulapuri, cu carti, de haine etc ( le pui carte cu carte, caiet cu caiet, iti ascutesti creioane laughing. In dulapul cu haine iti pui tricou cu tricou, etc)
2. strangi lucurile de pe jos si le pui la locul lor
4. incepi sa stergi praful, in mare
5. aspiri covorul apoi dai cu solutie si iarasi il aspiri, il incovai si stergi pe jos
6. cand s-a uscat pe jos, stergi praful pe care l-a facut aspiratorul si incepi sa stergi tot ce e sticla (geamurile, tv-ul(ecranul), etc)
7. pui covorul pe jos, inchizi geamul si dai cu odorizant happy

cam asa fac eu cand imi fac curatenie laughing. De obicei imi face mami cand nu sunt acasa, dar se aduna iarasi dezordinea si iarasi incep sa fac... exact asa sunt eu ...adica si mie imi e greu cand incep si in timp ce fac dar asta elaughing urasc treburile migaloase, gen pus in ordine (culori, marime, tip) dar ma descurc eu cumva happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie mi se pare destul de curat in camera mea nu ca mas lauda dar si eu cate odata mie lenea sa fac curat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mine e foarte curat. dar sunt cam lenesa dar cand sunt la scoala imi face maa nu se poate abtine, chiar nu ma supar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu imi fac usor curat in camera! Uite cum faci curat in camera:faci patul, dai cu aspiratorul, uzi florile, stergi praful, aierisesti camera si ai terminat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu fac curat dupa ce ma trezesc si eu nu sunt lenesa crying