| anonim_4396 a întrebat:

Cum e la liceu?
Prima voastra zi cum a fost?
Si aveti ceva sfaturi pentru mine, pentru ca la anul voi fi a9a si probabil nu voi cunoste pe nimeni

Răspuns Câştigător
| HarukoMariusDaniel a răspuns:

In liceu iti faci multi prieteni.
Nu incerca sa pari prea important si nici sa te dai in spectacol.
Daca nu fumezi, nu te apuca de acum doar ca sa fii in trend cu baietii " cool".
Nu trebuie sa fii popular in liceu ca sa ai prieteni sa te distrezi.
Chestia astia cu popularitatea e o prostie. Daca ai like-uri pe Facebook sau alte minunatii nu inseamna ca esti cu ceva mai deosebit.
Incearca sa atragi atentia prin inteligenta! Note bune, seriozitate si educatie. Poarta-te frumos cu profesorii, cu ei o sa iti petreci urmatorii ani!
Nu te lasa pe " tandala". Daca o sa stai cu gandul ca vei invata doar in a 12-a pentru bac, iti ratezi viitorul.
Daca ai timp liber, foloseste-l intelept! Citeste!
Cu fetele... sau cu baietii ( depinde ce esti big grin), incearca sa te porti normal. Nu fii "gagicar" cum recomanda celalt baiat. Fetele te vor lua in ras daca te comporti astfel si iti vei creea o reputatie naspa.
Prima mea zi la liceu a fost una " normala". M-am dus la deschidere, am facut cunostiinta cu viitorii colegi si nu numai.Mi-am luat orarul si am facut schimb de telefoane/Facebook cu majoritatea. Marea majoritate a timpului, a fost sa observ caracterele oamenilor. Asa am aflat de cine sa ma " feresc", ce profi sunt cumsecade, cine sunt " smecherii pe acolo.
Sa nu te certi niciodata cu nimeni si nu te grabi sa iti faci prea multi prieteni, deoarece multi sunt " parsivi", mai ales la inceput.
Succes big grin Si nu uita, fii tu! Sa nu te schimbi doar ca sa fii cool!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fii tu insuti si nu fi moale cu cine nu trebuie, si nu te apucade fumat daca nu fumezi.

| Vasile_Petrut_Catalin_1996 a răspuns:

Pai sa îți explic:
1 trebuie sa nu fii timid ca apoi le dai impresia ca ești slab
2 sa fii dârz adică sa nu te lași la unul și altul ca ai viata grea
3 fii gagicar dă-te la fete vei fi tare în liceu dacă faci asta succes.
Funda?