| Iama a întrebat:

Povestiti-mi si mie cum a fost prima voastra zi la liceu cu cat mai multe detalii happy Ce sfaturi mi-ati da? Va multumesc anticipat :* happy

5 răspunsuri:
| AlexStoica98 a răspuns:

Prima zi la liceu ma asteapta si pe mineee!

| W3R4 a răspuns:

Ăăă,păi,prima dată când ajungi în noua "familie",întâi ţi se pune un nod în gât (de emoţie,stai calm/ă laughing ).
Inima parcă vrea să-ţi sară din piept,când te apropii de doamna cea nouă,să-i dai florile...
La început,când îţi vei face prieteni noi,nu te grăbi,sau nu te stresa,pentru că nu ştii ce să le spui noilor colegi. Încetul cu încetul,vă veţi cunoaşte,la fel cum ai făcut-o şi în generală,chiar dacă nu prea mai ţii minte cum a fost. laughing
Nu uita totuşi că prima impresie contează,deci fi drăguţ/ă cu colegii şi profesorii,nu le răspunde urât,deoarece nu i-ai mai văzut vreodată. Peste timp te vei împrietenii cu toţi, chiar şi cu profesorii!winking
Mult noroc, şi ai grijă să nu te emoţionezi prea tare, doar te duci la liceu, nu la tăiere. :3

| Iama explică (pentru W3R4):

Mersi mult pentru sfaturi. happy

| Marina01 a răspuns:

Nu vreau sa te dezamagesc dar prima zi de liceu nu e nimic extraordinar, e o zi confuza, cunosti prea multi oamenji noi deodata, te simti putin aiurea dar vei trece cu bine peste, clasa a9a in general este mai mult un prilej de cunoastere a colegilor si porfesorilor care la inceput vor fi putin mai exigenti... big grin