| raly24 a întrebat:

am si eu o intrebare! De anul viitor merg la liceu si sunt destul de speriata. Aveti niste sfaturi pentru mine?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu e mare chestie, e aproape ca si generala doar ca se chiuleste mult mai mult. laughing Depinde in cel mai mare caz de ce colegi ai. Daca veti fi toti uniti, va fi totul ok si te vei simti super bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă vrei să mergi într-o clasă de real (în special A) sau care se presupune că e foarte bună, toți profii vor trage de voi.
Oriunde ai intra, ia-o ușor. Dacă nu ai 10 la toate nu e capăt de lume (oricum nu prea are lumea 10 pe linie la liceu). Să fii împăcată, îți propun să te uiți în vara asta peste materie.

Iar pe plan social, în toate clasele va fi cineva fițos, egoist, sociabil, misterios etc. Dacă ești genul de om sociabil, încearcă să mergi la cât mai multe întâlniri cu clasa și comunică cu noii colegi.

Succes oricum și nu te stresa degeaba.

| Ioonela a răspuns:

Buna! Speriata? Nu ai de ce.
E chiar frumos la liceu.Cunosti oameni noi, se leaga noi prietenii, apoi poate si prima iubire. O sa fie o etapa noua in viata ta, dar o sa fie una frumoasa, nu iti mai face atatea griji, ti-o zic din proprie experienta. Mult succes la examene pana atunci! happy

| bibi518 a răspuns:

Singurul sfat pe care ti-l pot da este acela sa fi sociabila.Ai sa vezi ca nu-i de speriat si ai sa iti faci repede prieteni, deci keep calm, totul o sa fie bine happy

| BloodyDagger a răspuns:

Prima zi se liceu...imi era foarte teama. Dar asta nu a durat foarte mult. Chiar daca nu sunt genul care isi face prea repede prieteni, m-am acomodat imediat. Colegii au fost super, majoritatea profesorilor super, liceul in sine a fost super. Eu spun ca e normal sa-ti fie putin teama dar linisteste-te ca nu o sa dureze. Mult succes!

| Иулиан_Фабиан_2000 a răspuns:

Hei. Nu trebuie sa fii speriata, așteaptă doar sa înceapă noul an școlar și ai sa vezi ca nu e de speriat. Dacă nu ai colegi cu care ai fost și în generala, nu e nici o problema, îți faci prieteni noi,
dar ai grijă la anturaje ..Bafta!