| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU >:.
Sunt si eu p-aici bobocel. La voi cum a fost prima zi de liceu? laughing) aveti niste sfaturi din experienta voastra de liceean? Cum ar trebui sa ma comport. Rly now, nu vreau sa o dau in bara.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

În prima zi vei avea parte de o festivitate inutilă, regulamente, eventual mutări în banci, auto-portrete și ce mai vrea diriginta/dirigintele.
Fii sociabil/ă, tu însuți/însăți și nu lua în seamă tot ce se spune. La liceu lumea începe să fie foarte încrezută și unii aleargă după atenție așa că să te aștepți la bârfe.

7 răspunsuri:
| DeathIncarnate a răspuns:

Liceu' pentru mine a fost de ****, am avut numai probleme, eram abonat la directoare 24/24 faceam naveta spre cabinetul ei...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mda,trecand peste toate problemele si porcariile pe care le zice lumea, liceul e super.Iti dai seama ca nu o sa te iubeasca din prima tot liceul, dar o sa fie bine.Colegii tai o sa fie curiosi, poti sa te imprietenesti cu oricine, trebuie sa vrei si sa ai tupeu.Nu trebuie decat sa fii tu si lumea te va iubi pentru asta.Sa nu te dai smecher, ca nu-i place nimanui!winking big grin

| CristinaSNC a răspuns:

Prima mea zi de liceu : Pai am ajuns acolo prea devreme laughing eram aproape singura de pe acolo laughing ma uitam ciudat la toata lumea, nu cunosteam mai pe nimeni laughing pana la urma mi-am gasit colegii, prima impresie a fost buna, dupa un timp toti ne-am dat arama pe fata ca sa zic asa laughing. Deci prima zi de scoala la liceu e ceva obisnuit, plictisitor care o sa iti ocupe un loc printre amintiri. laughing

| dianainsta01 a răspuns:

Si eu sunt tot boboaca, deci nu stiucat conteaza sfatul meu. parerea mea e ca ar trebui sa te comporti cat mai natural si degajat, sa fii mereu deschis noilor prieteni. de exemplu daca iti faci cativa amici sa nu stai numai cu ei, incearca sa ii cunosti pe toti si renunta la judecatul dupa aparente sa zic asa. asteapta sa ii cunosti si nu fii rautacios cu nimeni la inceput

| byabubu a răspuns:

Prima zi a fost destul de aiurea, am avut prea mari asteptari. Credeam ca vom fii apropiati ca in generala dar, dupa ce s-a terminat careul si am ajuns acasa am inceput sa plang, doream sa dau timpul inapoi.

| Aleexandraaaaa97 a răspuns:

Prima zi de liceu a fost suuper am ajuns acolo eram cu o prietena ne uitam dupa baieti si ne spuneam parerea despre el ne intrebam in ce clasa e dupa am facut cunostinta cu colegii m-am imprietenit cu cateva persoane si dupa un timp legi adevarate prietenii

| Aleexandraaaaa97 a răspuns:

Eu spun sa fi tu sa nu fals fitos dar nici sa nu fi timid. Tin minte ca erau persoane din clasa nu vorbeau cu mine si cu prietena mea pentru ca spuneau ca suntem fitoase dupa si-au dat seama ca nu suntem fitoase