| ali_4445 a întrebat:

Cum e la prima intalnire eu am 13 ani si sunt cu unu de 15 ani si nu stiu ce sa fac la prima intalnire...
imi dati niste sfaturihappy

Răspuns Câştigător
| Teodora20 a răspuns:

Buna! Daca esti indragostita cu adevarat de el nu prea ai nevoie de sfaturi, pentru ca inima ta iti va spune ce sa faci. In orice caz, vorbiti, cunosteti-va reciproc, radeti, glumiti. Prima intalnire este cea mai frumoasa, iti garantez (ei bine, cel putin daca e baiatul potrivit pentru tine). Nu te imbraca foarte extravagant si nici nu te machia extravagant. Incearca sa fi cat mai naturala in ceea ce faci si cel mai important lucru este sa va distrati. Sper ca te-am ajutat!

8 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Plina de emotii de ambele parti este o prima intalnire intotdeauna.Vei sta ore in sir in fata dulapului proband toate hainele pe care le ai ca doar trebuie sa impresionezi. Te vei balbai si vei zice prostii. Dar pana la urma totul va decurge naturalwinking

| IepurashRocker a răspuns:

Pãi îmbracã-te frumos, îl pupi, mai povestiti una alta, dacã e rãcoare bati un apropo cã ti frig ( sã te ia in brate )... prima întâlnire se poate sã mai si gafezi cu câte ceva, dar la a 2-a va fi clar mai bine. Succes.

| Alle_1389 a răspuns:

La prima intalnire nu putem sa iti dam notite; sa fii cu acea persoana si sa ai in minte niste idei pe care "trebuie " sa le spui, pentru ca exista probabilitatea sa nu iasa asa cum vrei. Lasa totul sa decurga de la sine, fii naturala. Glumeste, fii sincera si placuta. Discuta despre orice. Despre orice lucru, despre viata, planurile lui, dorintele, visele, prietenii, fapte intamplate. La randul tau vorbeste si putin despre tine, ce iti place. Fii relaxata si ai incredere in tine.

| shtephie a răspuns:

Fii tu insati, naturalawinking
Vb cu el despre diferite subiecte si vezi felul in care vb, daca stie sa poarte o conversatie!winking
Succes la your first date! :*

| 009 a răspuns:

Facceti glume, povestitiva unul altuia despre voi, nu stiu put si simpul discutati

nu te imbraca prea...adica fi tu insati daca tia iti place sa te inbraci in tricou si blugi te poti inbraca asa(e bine sa vada cine esti tu cu adevarat)

Bafta la intalnire!

| 009 a răspuns:

Si lasate purtata de val nici nu stii ce te poate asteptahappy

| Gabitza a răspuns:

Hey! Sfaturi... thinking pai nu trebuie sa iti spuna altii ce sa faci! Trebuie sa faci ceea ce simti! happy Sa faci ce crezi tu ca e ok!

| Goe_6264 a răspuns:

Buna, la prima intalniere e ciudat in sensul ca o sa fie o cuomunicare mai "trasa de par " sa zic asa, tu trebuie sa fi cu capul pe umeri sa fi tu insati, sa nu ai emotii prea mari, si sa incerci sa vezi ce are in cap prietenul tau!