| Diiiia a întrebat:

Cum e sa ai parinti divortati? daca e bine de ce daca e rau de ce?

5 răspunsuri:
| Choco a răspuns:

Pai pentru mine e mai bine ca parintii mei au divortat. pentru ca atunci cand erau impreuna numai se certau si era ft nasol. acum mama e mai linistita si si eu happy

| Triunghi a răspuns:

E groaznic dar mai bine decat sa nu se inteleaga si sa iti faca, capul calndarr sad

| FluTuRaS_2810 a răspuns:

Avantaje:
-primesti de la amandoi bani
-poti sa stai cu cine vrei (nu o sa te oblige nimeni cu cine sa stai)
Sincera sa fiu nu vad nici un dezavantaj.laughing

| Bogdan_1693 a răspuns:

Pai bine nu prea e.In primul rand, daca s-au despartit in momentul in care copilul era la o varsta frageda, acesta poate avea probleme cand va creste. Daca se intampla cand este deja constient de tot ce e in jurul tau, cand inocenta dispare, poti trece peste mult mai simplu.E rau din pund de vedere moral.Dar daca lucrurile se intampla, poti profita din punct de vedere financiar[ai 2 familii, deci bani din 2 parti], iar daca atmosfera din ambele familii este linistita, cu atat mai bine. Sper sa fi inteles mesajul meu, si sper sa -ti fie de ajutor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parinti mei nu sunt divortati.Dar un var care are parinti divortati.Pai la inceput este greu sa stai cu un singur parinte.Nu este bine deoarece daca esti mic/a ai nevoie de dragostea ambilor parinti.Este rau, si tatal trebuie sa plateasca o pensie alimentara, adica bani pentru mama ca sa plateascha cheltuielile pentru copil.