| LoOvE a întrebat:

Cum este stilul ghotic? Am auzit la unele fete ca poarta acest stil!

Daca a-ti putea si cu POZEE(asa cu haine, din astea)

Răspuns Câştigător
14 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Piele, dantela, pene, voane si volanase! --- imbinari care mai de care mai ciudate! Vezi VIDEO : http://www.cancan.ro/......06723.html

| ßömþŌʼnįĶ a răspuns:

Hmm...stil Gotic...adika gen stil Vechi. referitor la goţi, propriu goţilor. o scriere ~ă = scriere cu caractere colţuroase, în apusul Europei în evul mediu; roman ~ = roman dezvoltat în Anglia în a doua jumătate a sec. XVIII, care cultiva interesul pentru istorie, pentru întâmplări misterioase, terifiante; stil ~ (şi s. n.) = stil arhitectonic sau artistic, răspândit în Europa în sec. XII-XVI, caracterizat prin construcţii de proporţii impunătoare, dar zvelte, cu arce şi bolţi ogivale, vitralii şi multe sculpturi în piatră. II. s. f. limbă a unei traduceri a Bibliei de către episcopul Ulfila pentru o comunitate creştină de limbă germanică.
http://thumbs.ziare.com/......gotic-.jpg
http://media.infomariaj.ro/......-gotic.jpg
Stilul gotic este un stil artistic răspândit în Europa medievală începând cu anul 1140 și până în jurul anului 1500. Termenul a fost introdus în anul 1550 de Giorgio Vasari, care făcea aluzie peiorativă la tribul germanic al goților, ca prototip pentru o cultură inferioară, barbară. Goticul a fost succedat de Renaștere.

| Ayna a răspuns:

Aoleu.acei tipi care imbla in grupuri noaptea cu buzele si parul negru. un stil foarte urit!

| SweetLikeaLemon a răspuns:

@LucKy - Gothic nu e totuna cu emowinking

| LucKy_6512 a răspuns:

Stil gotic adica emo...numai negru si coafuri cu bretonul pe ochi... uite si un link:
http://www.google.ro/......tp?/images

Funda?:D

| AndreeaDenisa0778 a răspuns:

Daca te uiti la Familia Adams.este stilul Morticiei :d adica mai intunecat, mai vechi. uite si un link cu poza Familiei Addams http://www.cinemarx.ro/......2000.html. Funtita?

| ArcAnna a răspuns:

Cum ti se par? care crezi ca ti s'ar potrivi?

| zadog23 a răspuns:

Hmm daca ma iau dupa numele tau (barbie) nu cred ca ii potrivit pentru tine
dar ori cum
cauta pe google si ai sa gasesti tongue

| iness a răspuns:

Gen "Mortishia" din familia Adamslaughing)
mai emo asabig grin
cu haine parca de halloween.
banuiescbig grin tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fara sa te mint iti spun ca este cel mai urat stil din cate exista! este ceva intre stilul Antic si stilul Medieval, sau cel mai bine te duci la fetele astea si le rogi frumos sa iti arate ele grozaveniile alea!