| nu conteaza_8511 a întrebat:

Cum eticheteaza baietii pe fete ca fiind curve? Adica ce inseamna pentru ei sa fii curva?

26 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Normal acest termen inseamna o fata care umbla cu tot cartierul. O fata care se lasa aninsa de toti.hee hee
Insa unii baietii folosesc acest cuvant numai pentru a se razbuna. Ei nici macar nu te cunosc bine, insa iti adreseaza acest cuvant.winkingIntradevar sunt si fete care merita cuvantul ala.

| elena a răspuns:

In primul rand acei baieti sunt niste nesimtiti, folosesc acest cuvant la modul generic, referindu-se la o fata care schimba baietii foarte des si este dispusa oricand sa fac sex si cu oricine.
Ce uita o persoana care pronumta acest cuvant/si este dureros/ca a fost nascut de o femeie si sigur in viata lui de familie este inconjurat de mai multe parti feminine. oare tot asa le trateaza?

| Flav a răspuns:

Sa te culci cu jumate de cartier.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Dupa mine curva nu este o persoana care face sex pe bani. Curva se lasa prada ispitelor facand sex pentru a-si satisface poftele carnale si nu o intereseaza barfele lumii, ea este mandra de succesul ei la barbati.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

De cele mai multe ori, baietii pun aceasta "eticheta" fetelor care le-au refuzat avansurile. Stii... povestea cu strugurii acri...

| PauLa.M a răspuns:

Din punctul meu de vedere o curva nu e neaparat o femeie care face sex in exces cu toata lumea. Sexul e o placere!
Vulgaritatea gesturile modul e a te imbraca modul de a vorbi.asta arata daca esti curva sau nu!
Pentru ca in ziua de azi sunt fete virgine, iar baietii le spun pana si lor curve... mister total oricum.

| kitty_8919 a răspuns:

Pentru ei curve sunt fetele care i-au refuzat, cele care schimba baieti ca si ciorapi.

| sorin a răspuns:

Ma abtin.

| dede191 a răspuns:

@nu conteaza, cauta in dex la sufixe sa vezi ca gasesti ''femeie desteapta'' big grin cpl!

| Onutzu a răspuns:

Ar fi o lista lunga.

| ryxize a răspuns:

Sa fii curva pentru ei inseamna sa te culci cu ei, sa-i schimbi ca si manusile si cind te porti urit cu ei si atunci te numesc curva! Apropo...nici ei nu stiu cind o fata se numeste curva!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pff si tu acum. Toti stiu ce inseamna, dar tot mitocanie se numeste daca ii vorbesti asa unei fete.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
" Toate femeile sunt curve, mai puţin mama şi soră-mea dar ţinând cont că şi ele sunt femei, şi ele sunt curve." Napoleon Bonaparte
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai rea curva e aia care se culca cu barbatul alteia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

curva poate fi si un baiat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baieti spun k esti curva sh daca esti sh daca nu esti deci...nu meritha sa mai discutham despre astawinkingwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baieti zic ca esti curva sh cand esti sh cand nu esti decai nu merita sa mai discutam despre asta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ei sa fi curva anseamna doar o noapte de amor si atat. dar nu e ca si cum tear fi iubit cu adevarat. ei o sa iubeasca pe cineva vrgina si decenta nu curva sa vorbesti cu toti baieti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru mine personal, cuvantul curva adresat fetelor nu se refera LA SEX, e ultimul lucru la care se refera. Pentru mine (si probabil si pentru multi altii) cuvantul curva se refera la o atitudine, un mod de gandire malefic, materialist, profitor. Am observat ca in ultima vreme 99, 9% din fete sunt asa, cred ca este cool sa te uiti malefic in poze "sexy" (cred ele ca sunt sexy) si sa spui "hai sa-i ardem pe fraieri" ca doar sunt fete "emancipate". In ziua de azi, fetele se masculinizeaza si devin hidoase, iar baietii se lezbienizeaza devenind hidosi incercand ca sa fie "egali" dar nu se poate, asa e natura facuta, barbatii si femeile sunt total diferiti DAR ce nu are femeia, are barbatul, cel putin asa ar trebui. In ziua de azi, in mixul care se face. baiatul e poponar si sensibil, epilat. iar fata e ragaie si face pe dura. iar modul asta de viata ii dezavantajeaza PE AMBII, femeile nu pot fi dure ca nu au corpul "dur", iar baietii nu pot fi "soft" ca nu au corpul facut pentru asta. ar trebui sa ne respectam si ACCEPTAM reciproc asa cum suntem, si sa ne completam unu pe altu ca un puzzle. nu sa ne certam ca un puzzle are gaura si altu are altcevawinking. Se pare ca metafora cu puzzle-ul chiar merge si fizic hahaha. of of. specia umana e tare proasta. ar putea trai in paradis pe acest pamant, dar alege sa traiasca in mocirla plina de lucruri nesemnificative, uitand care sunt lucrurile cu ADEVARAT importante. Pacat. bye bye

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa stie detoate sa fc omu fericitlaughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru mine curva inseamva persoana care se arde cu mai multi o data si care face asta pentru banii insa ea ca persoana nu are cici un sentiment...nu stie ce e aia placere ea stie daoar sa si-o traga cu mai multi o data si apoi sa primeasca rasplata pentru ceea ce a facut!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A spus cineva aici ca (14 ani da macar nu suntem curve ca altele la 16 17 ) tin sa iti spun ca, sa fii o curva nu iti trebuie o anumita varsta curve sunt multe si l 14 ani. in fine despre baietii ce pot sa spun rar o fata e mai diferita decat alta. nu stiu daca stie vreun baiat cu adevarat care E O CURVA daca stau sa iau dupa mikile detalii toate am fi gen exemplu(sta cu unu de 3 ani gata e curva)mai in special pentru baieti credeti ca daca ati bagat-o si ati plecat sunt tari va inselati amarnic...

| YukiMrM a răspuns:

Curva = curva big grin

| nimenialtu_4198 a răspuns:

Curva... curva e caterinca genetica, care se arde cu prima ocazie, dar totusi are pretentii sa bei d p ea laughing)))

| nuintelegnimic a răspuns:

Pentru ca ei nu stiu ca o curva o face pe bani sa o faci cu prietenu e alta treaba

Răspuns utilizator avertizat