| deyss1000 a întrebat:

De ce baietii care sunt refuzati de o anumita fata o eticheteaza pe aceasta ca fiind o "curva"?

10 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Ai vazut, ce face orgoliul ranit din oameni?! Asa suntem noi construiti, mereu (cu mici exceptii) vrem sa ne gasim o scuza, o alinare.
Sau uite, daca vrei, ia-o asa: vrand sa cucerim un munte si dand gres, spunem tuturor, ca, de fapt, n-a fost un munte, ci o colina nenorocita, doar ca esecul nostru sa nu para atat de usturator, dezamagitor, sa nu fie atat de evident. Si adaptam o atitudine ceva gen: "Ha! Dar nici nu mi-am dorit-o!".
Apropo, sunt o ea. Dar de multe ori ceea, ce am descris mai sus, este specific si femeilor (depinde de la caz la caz). De cate ori nu ni s-a intamplat sa auzim de la o prietena ceva gen: "Ha! Oricum nu era cine-stie-ce la pat" sau "hmm...nici nu stia sa sarute, cum trebuie", s. a. m. d? Apropo, observi paradoxul? "Curva" vs "Virgin" (in functie de sex, fiecare dintre aceste apelative poate fi considerat un compliment sau o jignire).
Dar da, barbatii, orgoliul lor in general fiind ceva mai mare, apeleaza mult mai des la aceste arme murdare. C'est la vie.

| forever4you a răspuns:

Din cauza orgoliuluistraight face

| GirlyBrunette a răspuns:

De fraieri ca acum nu mai au cu ce sa se laude la prieteni...si na nu au ce sa mai spuna oriqm mai mult de att nu ii duce capu;-)

| Parmalat a răspuns:

Fiindk daca l-a refuzat 1 data o sa-l refuze mereu deci nu mai are rost sa insiste. Ma rog, asta se poate face si fara sa-i spui ca e curva, dar unii vor sa se descarce.
Lasa ca si voi refuzati fara motiv si ii aduceti in situatia asta.

| LittlEAngeL_2780 a răspuns:

Din oftica!

| Zuzzy05 a răspuns:

Le e ciuda si nu pot accepta ca sunt refuzati de o fata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orgoliu, prea mare orgoliu laughing asa gandesc si eu uneori de nu trebuie sa stie toti laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din orgoliu

| alexandrion_6068 a răspuns:

Nu cred ca toti baietii fac asta sunt o anumita categorie dintre ei carora le ranesti orgoliu cand ii refuzi si din razbunare o numeste pe acea fata curva, insa nu ne baga pe toti in aceeasi oala ca nu suntem toti la fel tongue hehe

| alexandrion_6068 a răspuns:

Nu cred ca toti baietii fac asta ci doar o anumita categorie dintre noi carora le ranesti orgoliu cand ii refuzi iar drept razbunare acestia numesc respectiva fata "curva", insa nu considera ca toti suntem la fel caci nu este adevarat tongue hehe