| anonim_4396 a întrebat:

Cum fac pe cineva sa-i placa matematica? Sa nu va ganditi ca sunt eu.

4 răspunsuri:
| geanny14 a răspuns:

Nu ai sanse laughing

| floryynnel a răspuns:

Matematica prin vorbe e nula, sa faca ex, multe, foooarte multe, o sa ajunga sa prefera sa faca un ex la mate decat sa stea pe pc, daca nu ii plc... la inceput sa-i explici, in ce cls esti? daca esti la o cls mai mare(de la a 7 in sus) degeaba il pui pe unu care nu stie sa adune. Sau te bagi la explicat geometria cand el nu stie sa deseneze un triunghi... Succes, sa faca multe exercitii

| RaLuX_5234 a răspuns:

Nu o sa reusesti niciodata sa "iubeasca" matematicatongue Stii cum se spune:"dragoste cu sila nu se poate", insa poti sa-l faci sa o inteleaga pe cat posibil, facand cat mai multe exercitii.Matematica nu se invata,trebuie gandita logic, iar daca nu esti destul de inteligent, n-o sa poti niciodata sa "iubesti" matematica.

| ML001 a răspuns:

Da-i doua palme. dar sa simta ca ia-i dat douabig grin