| salutsuntstefan2 a întrebat:

Cum fac pe cineva sa imi scrie? Nu vreau sa-i scriu eu sa nu par disperat.

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

Telepatic.

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Să fie conversația suficient de faină cât să-și dorească să mai vorbească cu tine

| Violleta2022 a răspuns:

Pai, astepti sa-i scrie...ca alta solutie nu este.

| OldSoul a răspuns:

Ghici ce, chiar de te-ar place, si fata aia tot asa gandeste "Daca ii scriu eu, par disperata".
Si mai mult de atat, e un fel de regula nescrisa ca baiatul sa faca primul pas. Iar asta le face sa evite si mai mult sa dea primele mesaj.

| anamaria82726 a răspuns:

Nu stiu daca ai tu cum sa faci pe cineva sa iti scrie. Iti va scrie doar daca simte sa iti scrie. Tu doar poti sa ii arati ca esti o persoana de treaba daca nu vrei sa ii scrii tu. Oricum nu ai mentionat daca va cunoasteti persoanal sau daca o stii doar de pe internet.
Daca o stii doar de le Instagram sau Facebook, nu prea sunt sanse sa iti scrie ea daca nu te cunoaste. Tu o stii pe ea fiindca ti-a atras atentia, dar ea poate nu te stie. Nu e asa mare lucru sa incepi o conversatie, mai ales ca esti baiat.
Daca va stiti personal si doar nu vrei sa ii scrii, ii dai apropouri. Nu stiu, gen vorbim mai incolo. Sau raspunde-i la un story. Se face usor conversatie.
Dar nu inteleg de ce atata bataie de cap cand poti sa ii scrii direct. Nu stiu de ce ai impresia ca te va crede disperat, nu e asa.

| ItIsAlright a răspuns:

Terminati cu chestia asta. Daca dai mesaje primul, nu esti disperat, ci iti doresti sa vorbesti pur si simplu cu acea persoana. Nu e o rusine, nu ar trebui sa fim orgoliosi. Suntem oameni, daca dam mesaje cuiva inseamna ca vrem sa vedem ce mai face acea persoana, ne pasa de ea si nu ne ascundem sa ii aratam asta.

Nu mi se pare deloc matur sa recurgi la modalitati de a face o persoana sa iti dea mesaj. Daca isi doreste, o va face. Daca nu, sa fie sanatoasa. Daca vrei un lucru, daca vrei sa vorbesti cu ea, fa-o si nu te mai ascunde. Nu vei parea disperat. Cu atitudinea asta ai numai de pierdut.

| IoanaMaria12345678910 a răspuns:

Nu pari disperat dacă scrii cuiva! Poți trimite un simplu "buna" si mai departe Conversația o sa "curgă " de la sine dacă si cealalta persoana are plăcerea de a vb cu tine!