| Florin_Cristian_1995 a întrebat:

Cum fac sa cresc in inaltime avand in vedere ca am 14 ani si undeva pe la 1.60. Sunt cel mai mic din clasa crying( Ce trebui sa mananc si ce sa mai fac pentru a creste.

Răspuns Câştigător
| Chubby2104 a răspuns:

Dragă Florine, nu ai de ce să te stresezi pe această temă. În caz de nu stiai, fizic, băieții se dezvoltă mai greu decât fetele (poate și psihic, dar cine sunt eu să zic asta, medic? Nup). Până la vasta de 21 de ani sau poate mai târziu ai timp să te dezvolti. Caută și citeste despre maturizarea băieților și o să găsești multe răspunsuri de genul.

4 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Ia niste vitamine si incearca sa faci sport.Succes! Dar mai ai timp sa cresti, pana la 20-21 de ani.

| MihaiNicu23 a răspuns:

De ce sa te fortezi de la varsta asta? Pana la 21 de ani ai timp sa cresti destul.

| AnoNymOuSS11 a răspuns:

Si eu am exact ca tine, aceeasi varsta, ai incercat inotul, la mine e singurul sport la care corpul meu reactioneaza, mancatul nu te ajuta cu absolut nimic cred.dar totusi incearca combinatia asta inot-mancat orice vrei, cand vrei la mine functioneaza, dar am evaluarea vietii si mai merge p**ea la inot, o sa am timp la vara vreau sa ajung pana intru la liceu la 1.70

| Ionascu_Briana_2002 a răspuns:

O idee buna ar fi sa faci baschet, sunt in aceeasi situatie si vad o evoluție.