| AndreiP98 a întrebat:

Cum fac sa schimb parola la mess? Nu stiu raspunsurile sau email alternat dar cunosc ID-ul si parola actuala.Merge sa o schimb?

Răspuns Câştigător
| Dee0tzaA a răspuns:

Acolo sus la Messenger (acelasi loc de unde iesi de pe mess) scrie My acount info. Dai clik ...si cred ca de acolo te descurci, trebuie sa scrie pe undeva change my password.

6 răspunsuri:
| Jessica a răspuns:

Normal ca merge. Uite pasii:
1. Te loghezi
2. Dai la Messenger, acolo sus in stanga
3. My Account Info
4. Iti bagi parola
5. Apesi Sing in
6. Acolo la Sign-In and Security scrie Change my password
7. Apesi acolo.
8. Scrii pe primul rand parola care o ai acum
9. Scrii pe urmatoarele 2 randuri parola noua
10. Apesi SAVE!
Sper ca te-am ajutat!

| OnixXdd a răspuns:

Da. Deci intrii pe mess. Dai clic pe meniul ala Messenger - My Account Info. Ti se deschide o fereastra. In fereastra aia trebuie sa scrii parola (id-ul e deja scris) si apoi Sign in.
Apoi apare undeva acolo Change password si dai click pe butonul ala. Acolo unde scrie Current Password scrii parola actuala si acolo unde scrie New Password scrii parola pe care vrei sa o ai. Mai jos apare Confirm your New Password si o scrii din nou. Dai Save si gata.

| StreetDancer a răspuns:

Sigur ca da.

Te duci pe yahoo.mail.com si iti scrii id-ul si mess-ul. Intri si in stanga sus unde scrie Hi x ( x=numele tau ) dai click pe sageata si te duci la account info si o sa iti ceara din nou parola actuala. O introduci dupa care te duci la optiunea change your password.

Daca nu te descurci trimite-mi un mesaj si iti explic mai amanuntit.

Succes:*!

| sagetator a răspuns:

Messenger-my account info-change p

| Anturaj a răspuns:

Sall,nu,nu merge trebuie ineaparat sa iti faci alta adresa de yahoo, daca nu sti raspunsurile alternate.

| AnnePanda a răspuns:

Da cine naiba sa stie raspunsurile daca nu tu care ai facut ID`u straight face