| ANDREIAd a întrebat:

Cum faceti ca sa va respecte colegii de la scoala, servici etc? big grin

Răspuns Câştigător
| YummyPuff a răspuns:

Paiiii :* eu la scoala ma comport frumos cu toata lumea vorbesc cu oricine nu conteaza varsta culoarea sau religie...sunt un copil bun la invatatura ajut pe cine imi cere ajutorul si stiu sa le vorbesc indiferent de situatie:*! Succes:*!

| ANDREIAd explică (pentru YummyPuff):

Te respecta doar pentru ca ii ajuti la teme? cu asta nu sunt de acord. nu te deranjeaza cand colegii pe care ii ajuti la teme banuiesc, iau aceeasi nota ca tine? tu inveti pentru toata clasa? si eu imi ajut colegii cand nu inteleg lectia de la ora dar sa le dau teme nu. crezi ca e rau ca nu le dau temele? aaa si sa nu crezi ca sunt o persoana zgarcita ca nu sunt. si eu ma inteleg bine cu ceilalti.dar am avut parte de cazuri in care 2 colege imi erau prietene pentru note.pana cand mi-am dat seama. dar ma inteleg bine cu toti.

6 răspunsuri:
| Cristian0884df11 a răspuns:

Cea mai simpla eficienta si buna metoda este sa le dai un pumn la fiecare si o sa se teme de tine iar a doua zi cand intri in clasa drepti ca daca unu s-a miscat la executat si gata

| HFD a răspuns:

Respecta si vei fii respectat daca nu merge exista mereu pumni, picioare, scaune etc...

| ANDREIAd explică (pentru HFD):

Asa eram in generala laughing mi se spunea violenta. frumosi ani care au trecut repede. acum sunt in clasa a-11-a si nu am probleme asa cu colegii, dar vreau sa stiu cam ce metode aveti voi ca sa fiti respectati.

| HFD a răspuns (pentru ANDREIAd):

Eu unu am avut multe probleme de genu pentru respect dar acum am 19 ani nu mai pot ca un copil de de 13-16 ani sa sar la bataie si cand cineva se uita la mine mai nu stiu cum...Cum fac eu sa fiu respectat? Simplu, respect si eu pe alti, mai glumesc, mai injur si prostii de genu dar am grija sa nu depasesc limita. Si daca cineva o depaseste ii zic doar o data vorbeste frumos... dupa aia daca nu intelege cu vorba buna trecem in altele.

| ANDREIAd explică (pentru HFD):

laughing eu una nu mai bag in seama jignirile.dar le tin minte si ii ard cand am ocazia de numa numa. eu sunt o persoana mai calma. dar stii si tu ca fiecare are o limita