| iwill a întrebat:

Cum faceti cand simtiti ca va fuge pamantul de sub picioare si aparent viata nu mai are niciun sens?

Răspuns Câştigător
| baddgirl a răspuns:

Hey,
Este una din cele mai urate senzatii posibile, am patit-o recent.In acele momente e bine sa ai prieteni cu care sa vorbesti, sa te descarci sufleteste la ei.In cazul in care nu dispui de ei (ca in cazul meu), iti gasesti diferite modalitati de a te usura de sentimentul acela cum ca viata nu mai are niciun sens, ca de exemplu:desenezi, multi si-au gasit refugiul in desene.In cazul in care nu esti talentat la desen,sau pur si simplu nu iti place sa desenezi, faci ceva ce de obicei te calmeaza, cum ar fi plimbarile in aer liber, plimbarile cu bicicleta, cu rolele etc.Muzica mai reprezinta un refugiu bun pentru multi, sau alte persoane se descarca prin lacrimi.Dar cea mai buna este socializarea, doar daca nu ai cu cine vorbi, poti apela la acele cateva alternative pe care ti le-am scris mai devreme happy

3 răspunsuri:
| marrinaa a răspuns:

Ascult muzică, în mare parte muzică mai ritmată cu versuri vesele, cu un mesaj pozitiv. citesc o carte, pentru că mă obligă să fiu atentă la acţiunea din carte şi mă face să plec cu gândul de la tristeţe sau starea de spirit urâtă pe care o am.

| Retardatus9000 a răspuns:

Ascult o melodie de tristete ...sti tu...dar nu genu astea englezesti si astea gen asta uite http://www.youtube.com/watch?v=2D7u0t5M1qY.
Si ma gandesc la tot ce-am facut cat am trait pana acum. apoi sa ma gandesc ce mai am de facut inainte de a veni cu gandu' la sti tu ce.si atunci imi apare o speranta eu stiu.imi eliberesc mintea (poti tipa sau sa taci).ma gandesc la prieteni la tot. apoi nu ma mai intereseaza nimic decat ascult melodia si gandesc o drama a vietii mele.

| Retardatus9000 a răspuns:

O si eu ma mai antrenesc in lupte...pt imi aduce calmu...