| denyzo a întrebat:

Cum imi fac prieteni virtuali? Mai exact pe Facebook. Nu vreau sa aud raspunsuri de genu: "iesi afara si cauta-ti" "la scoala"
Sau daca nu pe Facebook, atunci e bine si asa.

Va rog mult! m-ar ajuta nidte sfaturi sau ceva!

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Fa-ti cont de connected. Acolo persoanelor le e mai usor sa te abordeze sau sa abordezi tu fiind anonim s daca te intelegi, schimba-ti si Facebook. Eventual iti pui orasu in descriere ca sa te abordeze mai mult cei din acelasi oras.

| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Pai daca nu vrei sa auzi anumite chesti,de ce mai postezi?
Cauta persoane cu care ai ceva in comun,jocuri online, hobby-uri sau diverse activitati sau stiluri de viata.
Si da, iti zic ce nu vrei sa auzi.
Iesi afara si socializeaza, e prea scurta viata sa stai in casa si sa socializezi in mediul online.
Uneori e cazu, dar nu exagerat.

| gshdyxdjs a răspuns (pentru ROB3RT89):

Omule daca a zis ca nu doreste sa auda asta de ce mai raspunzi? ce stii tu ce e mai bine pentru el. poate are motivele lui. poate e antisocial poate e f*cking alergic la soare. incearca sa ajuti prin niste sfaturi pe care nu le-a mai auzit si inainte.

| Caro34 a răspuns (pentru gshdyxdjs):

Omule, gshdyxdjs! Daca el este pe marginea prapastiei, de ce vrei sa-i iei si dreptul de a-i fi aruncata o franghie care l-ar salva? ROB3RT89 tocmai ii intinsese o mana de ajutor! Dupa capsorul tau cool, era mai bine sa-i dam un branci in prapastie? Nu uita ca tinerii de azi sunt extrem de retrasi si de aici apar anumite boli psihice, comportamente antisociale etc. Ce faci cu el, daca maine iti scrie ca vrea sa se sinucida? El nu vrea ACUM sa auda nimic care l-ar ajuta insa lasa sa fie scris, poate MAINE, va avea chef mai mult de viata si va intelege ca Facebook nu-i o solutie ca sa traiasca bine... Nimeni de pe Facebook nu-l poate ajuta asa cum l-ar putea ajuta un prieten in carne si oase... Eu te inteleg ce ai vrut sa spui insa computerul nu ne ajuta sa fim OAMENI ci doar oameni, iar asta suntem deja! Motivele omului oricand se pot schimba, mai ales cand REFUZA ce-i bun ca sa mearga direct in prapastie! Daca ceva nu-ti place, fa-i o evaluare insa nu-l contrazice cand tocmai ii daduse idei geniale! Numai bine!

| Caro34 a răspuns (pentru ROB3RT89):

Iti multumesc eu pentru mana de ajutor data celui de pe marginea prapastiei! Felicitari pentru raspunsul deosebit dat! Tine-o tot asta! Numai bine!

| gshdyxdjs a răspuns (pentru Caro34):

Cine zice ca e pe marginea prapastiei. cine zice ca n are prieteni cine zice ca vrea drecu sa se sinucida. a pus fiinta asta o intrebare ce atata filozofie pa tine sa l scoti tu din prapastie de parca moare. poate pur si simplu incearca ceva nou. calmeaza te ca n a zis nimeni ca si ia viata. inteleg ca poate ai impresia ca n are prieteni sau alte cele dar el vrea doar un simplu raspuns. ai dreptate recunosc, dar lucrurile nu s asa exagerate... ma rog ce stiu eu. mor, ne certam ca doua tiganci.

| ROB3RT89 a răspuns (pentru Caro34):

Nu era cazu de multumiri, si nici sa-i raspunzi lu gshdyxdjs ala!
Vad ca vrea sa se contrazica pe aici dar omului nu i-a dat un sfat.
Ce oameni...

| denyzo explică (pentru gshdyxdjs):

Sunt fata. Multumesc pentru raspuns.

| anonim_4396 a răspuns (pentru denyzo):

Si eu asa ca stai linistita draga ca suntem amandoua țațe