| PerfectAngel a întrebat:

Cum imi poate dovedi iubitul meu ca ma iubeste cu adevarat? Adica cum as putea eu sa-mi dau seama de asta? Ce ar trebui sa faca sa-mi dovedeasca asta? (nu sa-mi dovedeasca prin chestii materiale, exclus!) PS:vreau raspunsuri din prorpia experienta, nu asa "sati zica ca te iubeste sa nu stiu ce", alandala"

Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Faptul că îţi respectă deciziile (oricare ar fi ele ), e o dovadă de iubire. Faptul că îi pasă de tine şi de cum te simţi şi îţi telefonează zilnic este iarăşi o dovadă de iubire. De fidelitate nici nu se mai pune problema. Este evident că o persoană care îi este fidelă celeilalte o iubeşte, nu? O zi frumoasă!

3 răspunsuri:
| Ecea a răspuns:

Tampenii!
Faptul ca inca sta cu tine dovedeste destul de multe.
Iubirea oricum e trecatoare, dupa un timp ramane doar acomodarea care e mult mai profunda decat iubirea.
Nu trebuie sa faca sau sa dovedeasca absolut nimic, a dovedi si a face ceva pentru persoana iubita sunt doar niste copilarii.
Te iubesc iti pot spune eu de 50 de ori pe minut, dar = 0!
Cat timp te intelegi bine cu o persoana,exista o intelegere,discutii, fara scandaluri zilnice si fara gelozii, inseamna ca va iubiti.
Daca nu se incadreaza in ce am spus eu, este doar o pierdere de timp relatia.

| Vanyum a răspuns:

De obicei te simti iubita, ai acel feeling si poti vedea asta in ochii persoanei respective ca te iubeste, insa concret.nu cred ca iti poti da seama daca te iubeste cu adevarat, parerea mea, oamenii sunt parsivi in ziua de astazi iti pot promite marea cu sarea si poate parea totul roz si la un moment dat sa se termine brusc, oricum nimic nu dureaza la nesfarsit...

| noname_1344 a răspuns:

Uite! daca ai o prietena de a ta mai frumoasa sau o alta fata dar sa fie frumoasa! pune pe fata aceea sa il sune pe iubitul tau! si sa i zica ca vrea sa iese cu el la un suc sau la un filmbig grin. si sa il intrebe daca are prietena! poate atunci iti dai seama daca te iubeste cu adevarat sau nu! dar ai grija cand vorbeste cu el la telefon sa fi si tu langa ea ca sa asculti ce zice el~~!
sper sa functionezehee heebig grin