| Miki280 a întrebat:

Cum invatati mai usor atunci cand nu aveti chef?

8 răspunsuri:
| AnonimaOk a răspuns:

Gandeste-te in felul urmator. Orice lucru e realizat mai bine, mai eficient si mai repede atunci cand nu e facut in sila. Incearca sa pastrezi mereu un zambet si ia lectiile logic si le invata ca lumea nu mecanic, imaginandu-ti o poza de unde citesti cum fac alea de la stiri de pe promptere laughing sau recitand o poezie unde daca ai pierdut un cuvant trebuie sa o iei de la capat. Trebuie sa fii ambitioasa si sa te tii de scoala daca vrei sa ai rezultate de care sa fii mandra. Nu iti va parea rau. Uite de exemplu la istorie, geografie, biologie eu incerc sa imi imaginez, iau totul ca pe o poveste si mi se pare putin interesanta uneori istorie desi am profil de info la liceu tongue. Matematica, fizica sunt super logice si chiar fascinante in anumite puncte daca inveti formulele la timp si nu te lasi. Acolo daca s-a rupt firul... NASOL sad. Chimia iarasi trebuie sa stii teoria si reactiile care nu se tocesc chiar happy si pur si simplu sunt anumite tipuri de probleme care au acelasi sistem de rezolvare. La ce sa iti mai faci griji? desen, muzica laughing Serios acum ambitia, vointa si incercarea de a zambi si a face lucrurile cu placere sunt totul ^_^ SUCCES

| Konata a răspuns:

Imi fac curaj si imi imaginez ce mandra o s fiu atunci cand voi primi nota buna love struck.

| FuckSchool a răspuns:

Paii ma gandesc ca trebuie sa invat chiar daca nu am chef, pentru ca asta e. De obicei eu imi inregistram lectia pe telefon si o ascultam happy.

| AcHollism a răspuns:

Ma ambitionez si ma gandesc ca trebuie sa nu ma las si ca altfel voi avea de pierdut, si pana la urma imi iau inima n dinti si ma apuc de invatat.Bafta!

| Lalaloveu a răspuns:

Ma prefac ca-s profa si ca ascult copii si tu faci si pe copii

| RockLife a răspuns:

Cand vrei sa inveti, gandeste-te ca, daca nu vei invata vei romane repetent/a. La mine functioneaza de fiecare data.

| PaulTheBoneBreaker a răspuns:

Cel mai bine e sa inveti exact inainte sa te culci. Memorezi mult mai usor si pentru lunga durata. O stiu din experienta si se poate dovedi si stiintific, daca vrei.

| Silvica76 a răspuns:

Cand stiu ca dau testare! :S