| JustLiveYourLife a întrebat:

Voi cum invatati mai usor lectiile? Ce metode aveti?

3 răspunsuri:
| Lace a răspuns:

Nu am nicio metodă specială. Citesc de foarte multe ori ceea ce vreau să reţin şi totul mi se tipăreşte în cap.E foarte important ca tu să fii prezent în ceea ce înveţi, dacă ai mintea la cu totul altceva, nu faci nimic.
Baftă!

| KrazySmile a răspuns:

Cea mai buna metoda e sa nu le invatam deloc happy de fapt cel mai usor imi fac temele in fata televizorului, cel mai des privind un film...

| Refuse a răspuns:

Eu personal, citesc odata lectia sa imi dau seama ce si cum este, dupa care iau o foaie si copiez lectia dar cu cuvintele mele... apoi citesc inca odata de pe foaie si iau pe propozitii, incercand sa le zic de 2, 3 ori si apoi citesc propozitia si o zic cu foaia intoarsa...cand vad ca o stiu cat de cat trec mai departe si la final reiau citind apoi intorc foaia si incerc sa zic singura ce am retinut :* Sper sa fie de folos