| CATA2013 a întrebat:

Cum inveti mai repede?

4 răspunsuri:
| DariusAndi a răspuns:

Inveti mai repede un lucru scurt daca-l inveti cu putin timp inainte sa trebuiasca sa-l spui! Daca inveti cu foatte mult timp inainte uiti si!

| MariaSMV a răspuns:

Poti lua cartea sau caietul depinde de pe ce inveti si sa te plimbi prin casa. Sau seara citesti lectia respectiva de cateva ori si dimineata inainte de test sau ascultare te trezesti mai devreme si mai citesti de 2-3 ori lectia respectiva. Mult noroc.

| SASteve a răspuns:

Intelegi, inveti sa desfaci si sa explici un lucru, de abia atunci poti spune ca ai invatat o chestie! Nu toci ca aia nu se numeste invatat, o sa uiti lucrul ala fiindca nu o sa il folosesti din moment ce nu l-ai inteles...