| anonim_4396 a întrebat:

Cum iti faci un jurnal?

Răspuns Câştigător
| Deleb a răspuns:

Ei bine, normal ti-ar trebui o agenda frumoasa, pe care sa o personalizezi intr-un fel, sa pui abtibilduri sau sa desenezi ceva.
In continuare, te-ai putea inspira un pic si din cartea aceea "Jurnalul unei pustoaice", are tot felul de desene prin el, care reprezinta or personaje or obiecte, asta depinde si de tine daca iti place sa desenezi sau nu. Ai putea sa lipesti si niste fotografii pe acolo si sa povestesti cum a fost atunci.
O da, si ai putea sa scrii cu pixuri colorate sa arate mai frumos. Sper ca te-am ajutat. Bafta.

| Bie19 a răspuns (pentru Deleb):

Chiar ma gandeam sa ma inspir din insemnarile unei pustoaice happy

| Deleb a răspuns (pentru Bie19):

Ma bucur ca te-am ajutat. Eu am citit doar o parte, si mi-a placut.

8 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Cumperi un caiet si incepi sa scrii tot ce vrei in el...de exemplu ce ai facut azi sau ce vrei as faci maine sau cu ce baiat ai mai vorbit happy
Jurnal e un caiet personalizat si pastrat de tine in care scrii diverse lucruri.

| Dididia101 a răspuns:

Pai iei un carnenetel si apoi incepi sa scrii in el diverse lucruri: secretele tale, ceea ce faci zilnic, sa notezi tot ce iti vine in minte... De preferabil, gaseste ceva cu lacat happy

| Alixu5Trigga a răspuns:

Cel mai simplu lucru este sa mergi si iti achizitionezi unul. DAR e mai special momentul cand ceva e facut de mana ta. Iti recomand sati confectionezi singura un jurnal. Poti sai adaugi paiete, sclipici, tinte, actipilduri
TOT CE VREI TU. happy

Fundita? :3

| AndreiPop2889 a răspuns:

Este destul de simplu.Ai nevoie doar de un pix, un carnetel sau un caiet(poate sa aiba si lacat daca asta te face sa te simti mai sigura ca nu-ti vei pierde secretele) si dorinta de a pune pe hartie gandurile tale.Incepe prin a scrie ce ai facut in ziua respectiva, la inceput, si progreseaza pana cand o sa ajungi sa te simti in largul tau sa-ti scrii secretele. Spre ca te-am ajutat. Funda?

| MariaRoxy a răspuns:

Pai iti trebuie un carnetel de preferat cu lacat sa nu poata vedea nimeni ce scrii in jurnal si scrii in el ce ti se intampla in fiecare zii.Deoarece iti vei scrie si secretele in jurnal este bine sa il tii intr-un loc bine ascuns, mai ales daca nu are lacat.

| mariaale123 a răspuns:

Ei un caiet daca ai un lacat iti pui cu lacat sa nu citeasca nimeni sau magnet sau scoci sau scai