| starkiller88 a întrebat:

Cum iti maresti increderea in sine la maxim?

Răspuns Câştigător
| Nirvanaaa a răspuns:

Dacă era o rețeta magica o încerca multă lume.

Ieși din zona de confort. Vorbește in public, fa-ți curaj sa interacționezi cu oamenii, sa descoperi lucruri noi, sa practici activități care simți ca te fac sa te simți mai bine. De fiecare data sa îți faci curaj sa îți învingi orice teama ai. Faptul ca ai doborât ceva ce te speria, te face sa te simți încrezător și asta creste stima de sine.

Răspuns Apreciat de Editori
| TheStrategist a răspuns:

Depinde de modul tău de gândire. Încearcă să îmbunătățești ceea ce nu îți place la tine (mă refer la lucruri care pot fi schimbate, sunt și lucruri care nu depinde de noi și pe care le avem din naștere și trebuie să acceptăm lucrul acesta). Poți începe să faci sport, să mănânci sănătos, să ai o igienă bună mereu dacă nu faci lucrurile astea încă. (acestea sunt îmbunătățirile pe care le poți face pe plan fizic dacă crezi că e necesar). Pe plan mental poți citi, călători și să cunoști oameni noi (dar dacă ești introvertit asta nu va fi tocmai pe placul tău, pentru că ar însemna să ieși din zona ta de confort socializând cu cineva cu care nu ai mai vorbim niciodată).

6 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Citesti Noul Testament si afli ce parere are Creatorul despre tine si atunci nu te mai afecteaza ca cred oamenii despre tine.

| Violleta2022 a răspuns:

Invatand pe rupte, din toate domeniile!

| sierra1 a răspuns:

Reușind și pregătindu-te in prealabil

doar așa

| Lioana a răspuns:

Te gandesti ca nu există lucruri imposibile. Ca totul depinde de modul tau de gandire. Esti ceea ce gandesti.

| Holiday a răspuns (pentru Lioana):

"Te gandesti ca nu există lucruri imposibile."

Optimismul exagerat e reteta garantata a esecului.

| Mopmop a răspuns:

Pune problema asa:esti unic in consecinta realizarile si esecurile tale sunt unice!
Restul sunt povesti!