| StaRmAgiC a întrebat:

Cum iti recapeti din nou increderea in tine?
Eu am devenit rautacioasa, ma cred proasta, urata si nu-mi mai imi convine nimic.
Am inceput sa ma supar din orice, sa fiu orgolioasa.
Si toate astea mai ales in fata lui fostul ma comport ca o mare proasta.
Si n-am deloc incredere in mine.
Va rog fara mijtouri sau critici. Un sfat daca se poatesad

2 răspunsuri:
| viatadecacatt a răspuns:

Trebuie sa te impaci cu tine asa cum esti, asta esti tu.nu te mai considera urata si ai incredere in tine simte-te frumoasa, presupun ca nu ai bani de operatie estetica, nu? Nu te supara atat de repede si fii mai comunicativa sau cel putin incearca, pentru ca altfel o sa iti pierzi prietenii si o sa ramai singura.Trebuie sa ai incredere in tine, chiar foarte multa.Iti dai seama ca o sa se gaseasca cate un prost\proasta sa vina la tine sa te jigneasca sau in fata altora ca e el\ea mare si tare(mi s-a intamplat) ori ii intorci cateva vorbe sau nu il bagi in seama si in niciun caz nu iti pierzi increderea in tine, gandeste-te ca altii nu au parerea aia despre tine si unii te iubesc asa cum esti.

| SufletDeCopil a răspuns:

Buna.kiss Gandeste-te si la faptelele si lucrurile bune pe care le-ai facut tu, nu numai la rele. Gandeste-te forrte bine, fi optimista, nu trebuie sa te judeci gresit, trebuie sa gandesti pozitiv nu negativwinking. nimeni nu poate fi la fel.fiecare dintre noi este unic, si asta ne face speciali.happy Chair daca te consideri mai urata sau mai proasta ca altii, gandeste-te ca poate si altii se considera asa fata de tine, si gandeste-te ca unele persoane chiar te plac. Fiecare are ceva special, doar al lui si fiecare are atat defecte cat si calitati. Nimeni nu este perfect!winkingkisskisskiss