| anonim_4396 a întrebat:

Cum l-aș putea face să renunțe la fumat?

5 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Buna!

Daca vrei sa renunti la fumat trebuie sa ai rabdare si perseverenta! Nu te poti lasa azi sau maine. Incearca sa fumezi din ce in ce mai putine tigari sau cere ajutorul medicului.

| Laura a răspuns:

Vrea să fumeze, fumează. E simplu, nu? Nu fumează cu plămânii tăi.

| cypryan11 a răspuns:

Buna
Fumatul eu cred ca e cea mai mare prostie, dai banii aiurea pentru a-ti scurta anii din viata, in fine uite depinde de vointa lui incearca sa ii spui consecintele sa ii explici ca nu are rost sa dea banii aiurea
O zi placuta

| LolaLollita a răspuns:

Vrei sa-l faci pe el sa renunte? Iubitul tau? As zice sa nu incerci sa-l schimbi. Iti va reprosa asta.

Răspuns utilizator avertizat