| KiOpTK a întrebat:

Cum m-as putea calma cand sunt nervos? HELP ME

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cu vointa si in timp. Si eu am fost vulcanic. M-am autocontrolat si mai si numeri in gand vorba cuiva.

| Lioana a răspuns:

Respira adanc si numara in gand pana la 10.

| FaraNume1245 a răspuns:

Meditează.

| unvecin a răspuns:

Direcționează-ți energia („vulcanului" din tine) într-o activitate bună: gen spargi lemne pentru iarnă, alergi 2 km, jonglezi cu 3 mingi, faci flotări, cânți la un instrument, pictezi ceva abstract, desenezi, ieși într-o pădure și te urci în copaci, strigi - dacă-ți vine - acolo în pădure.

Încearcă să previi... eliminând factorii care te irită. Inclusiv mâncare super condimentată. Uneori problema nu e în exteriorul tău, ci ceva te roade în interior și găsești motive în exterior să te „descarci".

Keep calm and... TPU... happy

| KnoTheGod a răspuns:

Nu ai cum, crede-ma.