| mitikutzaa a întrebat:

Cum ma imprietenesc cu un baiat? Ajutooor!
Funda

8 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Buna.
Inainte de toate, incerca sa-ti dai seama ce fel de baiat e.
Incearca sa-l intelegi si sa vezi ce hobby-uri are, asa vei gasi un subiect de discutie pe placul lui.
Poate aveti multe in comun, trebuie sa va descoperiti unul pe altul.
Arata-i cati pasa de el, asculta-l cand are ceva de zis si dai un sfat daca se poate.
Comunicarea este foarte importanta.
Succes!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai greu la început, mai ușor pe parcurs.
Fă-l să râdă, vorbiți diverse subiecte comune, faceți chestii împreună (gen proiecte la școală). La început, până vă cunoașteți, nu îți permite prea multe cu el, încearcă să fii politicoasă, să știi să îl asculți, apoi, pe măsură ce evoluează prietenia, poți mai mult.

| FearOfTheDark a răspuns:

Cam cum te imprietenesti si cu o fata.

| 1aprilie a răspuns:

Incepe prin a vorbi cu el pe mess, da, i like-uri la poze pe facebook.

| andrei1993a a răspuns:

Incepi prin a-l privi mai insistent, a-i zambi cand il vezi la scoala, pe strada, iar daca te place iti raspunde si el cu un zambet, si cu siguranta va face si marele efort ca sa intre in vorba cu tine happy

| GeooFenomenala a răspuns:

Aveti prieteni comuni? perfect formati o gasca :p ii plac sporturile in aer liber? iarasi bine iesiti undeva si distrati-va dar normal ca trebuie sa vorbesti cu elwinking sa-l intrebi ce-i place insa sa nu fie ceva gen ineogatoriu laughing sa il iei incet incet facandu-l sa rada :*

| Ionela296 a răspuns:

Poi..trebuie sa faci niste gesturi sa-i dai de inteles ca il placi.Cum ar fi cateodata sa te impingi in el,sa te uiti la si sa-i zambesti,daca si el se uita insistent la tine,e un inceput bun. Daca cumva, sunteti in aceeasi scoala si profesoarele cu care aveti voi ora au ora urmatoare la clasa lui, le rogi pe profesoare sa te lase sa le duci geanta. Daca invatati in aceeasi clasa, cand e frig, ii ceri si lui geaca ta..nu are cum sa te refuze.
Sper sa-ti fie de folos!happy