| VladCosmin007 a întrebat:

Cum o fac pe prietena mea (suntem de 3 zile impreuna) sa prinda drag de mine? Ii iau tot ce vrea ea. Nu e afectuoasa cu mine, doar eu o alint. Ce sa fac?

2 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Lasa putin sa treaca timpul. E cam devreme sa "sara" pe tine si sa iti arate dragalasenii.

| Xelon a răspuns:

Pfffff,ai dat-o in bara rau, cine te-a mintit ca daca ii cumperi tot ce vrea o sa prinda drag de tine?
Cel mult o sa prinda drag de banii tai, deja ai scazut in ochii ei, deja se gandeste ca ii mananci din palma si o sa inceapa sa te joace, foarte greu sa mai schimbi ceva acum, trebuie sa gasesti un mod prin care sa o faci sa isi schimbe parerea pe care o are despre tine.
1.Nu ii mai cumperi tot ce vrea si cand vrea ea, daca se supara nu o bagi in seama o perioada si te comporti normal, daca nu iti scrie asta este, inseamna ca nu ai pierdut nimic.
2.Nu mai fi tot timpul la cheremul ei, nu intelge gresit, terebuie sa vada ca conteaza pentru. tine, dar nu ca lumea ta se invarte in jurul ei, nu sarii direct si ii raspunde cand iti da mesaj, mai da-i un seen din cand in cand.
3.Mai fa-o si tu geloasa sa ii vezi reactia, si termina cu alinturile, mi se pare penibil ca tu sa o alinti si ea sa nu iti raspunda, distanteaza-te putin de ea o perioada sa vezi ce se intampla, problema e ca ea nu te vede egalul ei in "afacerea' asta.