| Baiattt a întrebat:

Salutare.Sa trecem direct la subiect si daca m-ati ajuta cu ceva sfaturi v-as fi foarte recunoscator.Deci in trecut am fost un adolecent timid care a preferat mai mult sa stea acasa decat sa mearga la petreceri excursii cluburi sa vorbeasca cu fetele etc.Si cred ca din cauza asta nu mai stiu socializa aproape deloc.Deci acum eu vreau sa nu mai fiu cum am fost in trecut si uite ca nu pot din cauza ca nu mai stiu socializa.Deci cand sunt cu cineva nu stiu efectiv ce sa ii zic, nu imi trece nimic prin minte si de ex vorbesc cu un prieten/coleg ceva incepem o conversatie si dupa aia efectiv se termina ca nu o mai continui pentru ca nu mai stiu ce sa zic.
Si mai ales cu fetele si cand vreau sa le spun ceva nu stiu parca imi ingheata corpu asa simt fioru ala pur si simplu inghet.
Eu vreau sa ma schimb sa ma vad ca pot socializa relaxat cu fetele si sa stiu ce sa vorbesc cu ele si cu prietenii dar efectiv parca am uitat complet sa socializez, parca sunt un copil care acum invata sa vorbeasca.
Acuma stiu ca asta ar trebui sa fac sa ma duc in lume si sa socializez dar cum sa fac asta daca nu stiu ce sa le zic prietenilor/fetelor.Vreau sa ma schimb is doar la un pas socializarea asta si in primul rand asta nu ar trebui sa fie o problema ca toti stim socializa si uite ca pentru mine parca a devenit ceva formula aceasta treaba.
Ceva idei, sfaturi?!

1 răspuns:
| Baiattt explică:

Mai bine zis ceva idei sfaturi ca sa evoluez in socializare ceva ca sa fac in afara de sa ma duc in lume sa socializez ca aia stiu ce trebuie sa fac, sa ma antrenez cumva sau nici eu nu stiu...