| User764894 a întrebat:

Cum pot aduce adeverinte medicale/parentale daca o sa ma mut la camin in alt oraş pentru liceu?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mergand acolo de unde trebuie sa iei adeverinta. Adica de la medicul de familie.

| Violleta2022 a răspuns:

Adeverintele medicale sunt eliberate NUMAI de un medic in urma unei consultatii sau spitalizari.

Pe cand adeverinta parinteasca acopera numai 1 singura zi, de absenta la scoala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi, te poți muta la alt medic din orașul ăla.
Sau de fiecare data când ai o problema te duci la medicul din orașul/ satul tău, și faci rost de la dânsul de o scutire.