| allebozy a întrebat:

Cum pot ajuta o prietena cu bulimie? va rog nu raspundeti doar sa va aflati in treaba, am nevoie de un raspuns serios, pe langa a o sfatui sa mearga la medic sau la psiholog- vreau sa stiu ce pot face eu personal sa o ajut, multumesc anticipathappy

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Tu, personal, să o convingi să meargă la medic!
Pa, pa.

| ioana00000 a răspuns:

Salut,uite si eu supar de bulimie.Prietena care stie, da ma indruma sa merg la medic.dar mai mult e langa mine si stiu ca e acolo sa ma ajute.E o boala greu de explicat dar fi alaturi de ea si incerca sa-i atragi atentia sa o ajuti sa se elibereze emotionalhappy
Multa bafta si ii urez multa sanatate!