| Anesiss a întrebat:

Cum pot ajuta o prietena sa se lase de fumat? O ia razna, a devenit obsedata de tigari, umbla prin gentile celorlalti sa vada daca au tigari, chiar are probleme.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca e minora spune-le problema la parintii ei ca sa se ocupe de fata lor, daca ai probe mai bine asa sa nu zica ca i-ai mintit.

| ZethOfficial a răspuns:

Dupa o experienta ca asta dureaza ceva timp pana o sa puna mana iar pe tigara http://www.trilulilu.ro/Fedayn/53d4f86e330d2c
http://www.youtube.com/watch?v=gGSSdKKAb7A&feature=related

| Isabellaღ a răspuns:

Tu mare lucru nu poti sa faci...decat sa o sfatuiesti si sa ii spui ca ii rau sa fie asa disperata si ca isi distruge corpul. Oricum nu cred ca o sa te asculte, o sa faca ce vrea eaoh go on
Dar nu strica sa incerci.De obicei astia trebuie sa aiba vointa, chiar si atunci de abia se abtin.
Sper sa o convingihappy
Succes!

| JulieR a răspuns:

Daca iti este cu adevarat prietena ii spui ca daca nu se lasa de fumat sa nu mai stea prin preajma ta sau ceva de genu, desi cred ca va fi greu pentru ca se va gandi ca o sa se ingrase daca se lasa asta e problema fetelor desi poate sa faca mult sport si sa se mentina. Mama mea asa a facut can s-a lasat facea in fiecare seara 20 de min pe bicicleta si sa mentinut. Si eu am un preten care fumeaza si i-am spus ca atat timp cat fumeaza sa nu mai stea cu mine afara si nu mai fumeaza mult de atunci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbeste cu ea si ajut-o sa fumeze din ce in ce mai putin. Nu fi radicala cu ea.