| RogersonJ a întrebat:

Cum pot bloca apelul cuiva? Adica este o fata care ma dispera de mult timp si vreau sa ii interzic sa ma mai apeleze.Si va mai intreb ceva : daca fetei i-am interzis deja sa ma apeleze,dar ea tot ma suna, robotul ii va spune ca abonatul nu poate fi contactat? Va multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de tipul telefonului pe care il detii. Nu toate telefoanele au functia de blocare a apelurilor.
Iar daca o blochezi, atunci cand te va suna, ei ii va suna ocupat, iar tie doar iti va aparea ca ai avut apelul pierdut. Cel putin, asa e la mine.
Cauta in manualul telefonului aceasta functie.

1 răspuns:
| viviana269 a răspuns:

Pai nu stiu cum e telefonul tau dar la al meu pot bloca un apel daca intru din meniu-setari-setari aplicatie-apel-toate apelurile-respingere apel...si daca ai blocat-o deja atunci ei ii va aparea casuta vocala ca si cum ai avea telefonul inchis iar tie iti va aparea direct ca apel pierdut fara sa mai sune big grin