| NoOne18 a întrebat:

Cand sun si zice "Abonatul nu poate fi contactat" ce inseamna? ma are la block?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu te are la block. Are telefonul închis sau nu se află în aria de acoperire a semnalului.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poti sa fi blocat, telefon inchis, lipsa semnal

| aditimus a răspuns:

Nu, inseamna ca nu are semnal, daca te avea la block se auzea un bipait.

| Celcestietot a răspuns:

Nu, doar nu are semnal.

| Hammurabi a răspuns:

- dacă atunci când îl apelezi îți spune imediat "Abonatul nu poate fi contactat", și-a închis telefonul.
- dacă atunci când îl apelezi durează vreo 3 - 4 secunde iar apoi îți spune "Abonatul nu poate fi contactat", are telefonul deschis dar e într-o zonă fără semnal.
- dacă te-a băgat la block, îți sună mereu ocupat când îl apelezi.
Astea-s variantele.

| Nirvanaaa a răspuns:

Nu prinde semnal.