| Anonim1324354657687980 a întrebat:

Cum pot deveni make-up artist? Adica eu am deja experienta in domeniul machiajului, am mai machiat cunostinte de-ale mele/mamei pentru anumite evenimente, dar ma intereseaza un curs care imi poate oferi o diploma recunoscuta. Am observat ca pentru a te inscrie la cursuri trebuie sa ai minim 18 ani, dar eu am doar 14 si nu prea as mai vrea sa astept. Nu vorbesc despre a-mi face o cariera din asta in de la varsta mea,dar o diploma m-ar ajuta enorm si as avea mai multe cliente ca acum. Si nu ma intereseaza cursuri de basic,pentru incepatori,deoarece ma consider destul de avansata deja, eu vreau ceva care chiar sa imi prezinte noi tehnici de machiaj, sa ma invete ceva nou si substantial, nu doar sa mi se repete aceleasi lucruri pe care oricum le stiam deja. Cursul poate fi tinut oriunde si poate avea orice cost. Multumesc anticipat.

1 răspuns:
| Adry05 a răspuns:

Poti deveni absolvind un curs de make-up, cat mai serios daca vrei sa fii luata in seama, chiar daca e mai costisitor.
La finalul lui iti elibeaza o diploma care iti da posibilitatea sa activezi in domeniu atat la un salon cat si acasa.