| IoanaBogdana a întrebat:

Cum pot face sa aflu cata memorie disponibila mai are calculatorul meu?

Răspuns Câştigător
| sonya a răspuns:

Clicl dreapta pe fiecare partitie te duci la properties si citesti acolo. De obicei e un cerc cu roz ce e nefolosit si albastru folosit.Si scrie free si used.

| dark98 a răspuns (pentru sonya):

Adauga la id raoulstefanescu sa-mi explici cum fac sa mai vad cata memorie am ok?

| sonya a răspuns (pentru dark98):

Buna,
Pai te duci in My Computer si apoi pe fiecare partitie in parte. Pe C si pe D. Dai click dreapta pe una din ele si selectezi Properties. Iti apare acolo cata memorie ai. Ai si legenda cu roz si albastru. Free space si used space. Succes!

3 răspunsuri:
| expertwindows a răspuns:

Te duci In MyComputer,unde dai click dreapta pe fiecare partitie, adica pe Local Disk C; si Local Disk D;. APoi dai La Properties, unde iti va arata un cerc.Cu roz e spatiul liber, iar cu albastru este spatiul folosit.