| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot face sa imi stea parul in sus? eu il am cret si se ingrasa foarte repede, si este mare, dar asa imi place mie, nu vreau sa il tund scurt, cum pot sa il fac sa stea in sus fara sa il tund?

5 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Foloseste fixativ sau spuma modelatoare.

| Adviceforeveryone a răspuns:

Buna! Ai doua variante. Ori iti indrepti parul cu placa si folosesti fixativ ori folosesti mult gel pentru a realiza o freza care sa stea in sus. Nu stiu exact cum ai vrea sa iti stea tie parul in sus din moment ce e cret..ca sa stea bine tot ce poti face e sa il indrepti.

| anonim_4396 explică (pentru Adviceforeveryone):

Si cum il indrept? daca il fac cu placa sta foarte urat, cand ma spalam pe cap il uscam cu feonul si dadeam cu peria in sus, dar asta nu tine pana a doua zi.

| Adviceforeveryone a răspuns (pentru anonim_4396):

Cand il usuci cu feonul, da si cu fixativ in acelasi timp. Se prinde mult mai bine fixativul. Il poti rasuci la inceput cu peria in sus dupa ce ai dat o data cu fixativ. Mai da putin cu fixativ la final si eu zic ca ar trebui sa stea.

| anonim_4396 explică (pentru Adviceforeveryone):

Am incercat, imi sta mai mult pe spate, in plus nu prea vreau sa bag porcarii in el, n-as vrea sa chelesc