| wizopo2 a întrebat:

Cum pot face sa ma imprietenesc cu fetele de la mine din clasa? Nu sa le fac sa ma placa, ci doar sa pot vorbi deschis cu ele, aproape orice. Problema este ca mi-e frica sa nu folosesc, cand vorbesc cu ele, un limbaj nu tocmai elevat ci din contra vulgar asa cum il mai folosesc cand stau cu prietenii mei. Alt lucru ce cred ca ma impiedica in a vorbi cu ele este faptul ca nu imi exprim opinia si nici nu prea vorbesc in timpul ore fiindca sunt constrans de ce parere au ceilalti despre mine daca spun un anumit lucru care nu le convine. Asa, in general pot vorbi cu fetele despre teme, ce se mai intampla, ce ai facut ieri, dar vad ca niciuna nu da rezultate. Deci revenind la intrebarea mea de mai sus : Cum as putea sa ma imprietenesc cu vreo fata? Sa fiu in friendzone-ul ei macar.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Fi respectuos, galant, politicos, fă-le să râdă şi nu uita să zâmbeşti. big grin A da, şi dacă este vreuna supărată nu uita s-o consolezi. happy

| Teardrop a răspuns:

Ceva ce le enervează foarte tare pe majoritatea fetelor: Să te porți cu ele cu mănuși. Mai ales dacă vreți să fiți prieteni. E enervant.

De exemplu: Îi zici unui coleg "Bă, dă-mi un creion". Unei colege îi zici "Scuză-mă, îmi poţi împrumuta unul din creioanele tale?".
E fals.

Ce simte fata?
Ori că nu vrei să fii prietenă cu ea, ci doar te foloseşti ca să-ţi dea creionul, ori că eşti extrem de fals, şi asta n-o să-i placă.

Repet! Asa în cazul în care fetele te cunosc şi vrei doar să fi-ţi prieteni.
Dacă te întâlneşti prima dată cu o tipă undeva, nu trebuie' să te porţi ca un măgar, pentru că majoritatea oamenilor cred în prima împresie.

Nici dacă vrei să fii cu ea. Comportamentul pe care l-am exemplificat mai sus atrage după sine friendzone-ul.

Ah, şi zâmbeşte. E extrem de important să zâmbeşti. Oferă comfort.

| Ucaa a răspuns:

Fii tu insuti happy poarta-te frumos cu ele si respecta-le. Rezultatele nu vin asa repede dar tot o sa apara, ai rabdare si totul o sa fie bine. Gandeste pozitiv pentru a atrage lucruri bune si sa fii deschis la lucruri si persoane noi. Bafta happy