| imyou00 a întrebat:

Cum pot intra in vorba cu toata lumea? Sa fiu cunoscuta? Cunosc o persoana care a venit de 2 saptamani in scoala si deja o cunoaste toata scoala(ca o parasuta, dar totusi...) si eu sunt de 8 ani aici.

Răspuns Câştigător
| catalinadulcik a răspuns:

Eu sunt de parere ca mess-ul le rezolva,incearca sa bagi multe id`uri in lista,de fete pe care le cunosti,dai like-uri pe facebook. daca incepi sa vorbesti asa cu ele sa stii ca poate o sa iesiti la un suc,sau mai stiu eu ce. Eu asa zic sa faci, pentru ca la mine a functionat, si intr-un an sunt cu totul diferita si am prieteni noi happy :*

6 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Pe langa sfatu' lui @cal3star, care merita funditabatting eyelashes, ai mai putea si sa fii foarte sociabila cu cei din jur! Sa nu mai fii invidioasa pe ceilalti, sa ai numai ote mari, sa te preocupi si de aspectul tau...

| Zoet a răspuns:

Şi dacă eşti cunoscută în toată şcoala, tu crezi că eşti privită mai bine? În sensul că sunt şi consecinţe.Dă-ţi seama că sunt şi persoane cărora nu le plac genul de oameni care să se bage dintr-o dată în seamă şi vei fi mult vorbită pe la spate. Stai în banca ta, cum ai fost până acum. Dacă n-ai schimbat în 8 ani, mă mir că vei schimba acum. Contează ca în colectivul clasei să fii mai sociabilă că în rest... Ok, nu zic să fii retrasă dar... sunt şi limite. Baftă!

| SufletAcadelicit a răspuns:

Tocmai asta e atitudinea greşită. Să-ţi doreşti să fii celebră. Chestia asta se câştigă prin legături. Şi prieteni. Probabil ea avea deja cunoştinţe şi acele cunoştinţe i-au adus altele. Şi de obicei, chestia asta se-ntâmplă atunci când ieşi din tipare. Trebuie să fii ciudată, diferită, să surpinzi, dar prin lucruri bune.

| cal3star a răspuns:

Lasa prostiile cu facebook etc. daca vrei sa devii in centru atentiei, gaseste un sport, talent cu care sa impreaionezi la bal, majorat etc ( jonglerie, orice)

| cal3star a răspuns:

Omul de cand s-a nascut (si cand era in pestera) isi dorea sa fie primul intotdeauna. Intotdeauna vrem sa fim cei mai buni sau in centrul atentiei. Si cel mai bun exemplu e "jocul". Atunci cand joci cu cineva ceva vrei intotdeauna sa castigi, iar atunci cand pierzi chiar daca zici "eu nu ma supar cand pierd" tot ai in inima ceva strans. Toti vrem sa fim in centrul atentiei

| AnneMarieeeee a răspuns:

Fi mai atenta cu colegii. fii tu... fai sa te placa... ca sa fi populara ai nevoie de atentie.si pentru a avea atentie trebuie sa ii ajuti mai tot timpul.ca sa vada cat de buna esti.:* mult succes.:*