| Thegirl15 a întrebat:

Cum pot sa abordez noii colegi când o să mă mut la un nou liceu? Eu o să mă mut în clasa a 10a și banuiesc ca colegii se stiu deja între ei si oarecum și-au făcut deja grupurile lor de prieteni.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Începi cu un zâmbet, apoi lași totul să decurgă natural... Puteți începe prin a vă împărtăși informații de bază, apoi vă puteți căuta pasiunile comune și, în general, domeniile de interes comun... Fii tu, în rest! Atât.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Te duci și faci conversație cu fiecare și vezi cu cine rezonezi. nu contează dacă-s grupuri făcute, dacă ești sociabilă și rezonezi cu oamenii ăia, te strecori oriunde

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Salut, mă numesc... Dai mâna și începi o conversație. Până la clasa a 10-a se presupune că știi să vorbești cu cineva.

| Sofer a răspuns:

Le zâmbești și ii saluți.

| Dana1999 a răspuns:

Da dar asta nu înseamnă ca acele grupuri sunt închise și tu nu mai poți sa te bagi in seama cu oamenii. E de datoria ta sa te integrezi cu ceilalati oameni.