| BubuPitic a întrebat:

anul acesta o sa transfer la un alt liceu intr-un alt oras, clasa a 10a... intrebarea mea e cum sa ma adaptez mai repede printre noii colegi, avand in vedere ca ei se cunoasc toti intre ei si au deja grupurile lor. mi-e teama sa nu fiu fata cea noua si sa stau singura pe acolo sad Niste sfaturi? FUNDA :*

Răspuns Câştigător
| AndreeaaD a răspuns:

E greu cand mergi intr-un loc nou unde nu cunosti pe nimeni.Eu cred ca te vei descurca,trebuie doar sa fii tu insati, sa fii sociabila.
Pe de alta parte iti poti gasi o fata/un baiat cu care sa vorbesti, sa va cunoasteti, sa va descoperiti gusturile si acea persoana te poate introduce in celelalte grupuri. Daca nu esti timida de fel, nu ar trebui sa fie probleme.