| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa aflu abundenta izotopilor Cl stiindu-le masa?

4 răspunsuri:
| floriasdfg a răspuns:

Fă.ţi temele singură.

| Brâncuşi a răspuns:

Întrebarea este legată de temă sau pentru cultura ta generală?

| Lina0309 a răspuns (pentru Brâncuşi):

Pai am facut in clasa cum calculam masa clorului daca stim ptocentul si masele izotopilor.Si ma gandeam daca si viceversa e posibila, pentru ca am incercat sa calculez, dar nu mi-a dat raspunsul corect.Pur si simplu pentru cultura mea generala.Plus ca nu pot sa stiu niciodata cand ne-ar putea intreba asta.

| Brâncuşi a răspuns (pentru Lina0309):

Am înţeles, sperăm să fie ca tine şi să nu îţi fie ştearsă întrebarea, o zi bună!