| roisin a întrebat:

Cum pot sa evit o posibila depresie?

2 răspunsuri:
| Dean1996 a răspuns:

Socializand.Cand crezi ca ai o posibila depresie este bine sa socializezi cu cei din jurul tau, si de preferat sa faci ceva sa iti distraga atentia de la problemele respective, care te vor arunca in depresie, sau care crezi ca te vor arunca.Iesi in oras cu amici, plimba-te prin parc, sau citeste o carte. Fa orice altceva ce nu iti aduce aminte de probleme. Uita-te la un film.

Depresia de regula, poate fi evitata cu ajutorul socializarii, si este si indepartata cu ajutorul ei, crede-ma, am simtit-o pe pielea mea.

Concluzie: Socializeaza cat mai mult si ia-ti gandul de la problema respectiva, si gandeste pozitiv, nu fi pesimist, daca esti optimist ai de castigat, trust me.

Baftahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand trebuie sa gandesti pozitiv, sa fii optimist si sa sustii ideea ca orice problema, oricat ar fi de mare se rezolva.Nu trebuie sa lasi timp sa te gandesti la asta, de aceea e bine ca tot timpul sa nu fii singur, sa ai pe cineva langa tine cu care sa comunici.
Spune tot ce ai pe suflet unei persoane apropiate, descarca-te si gandeste numai pozitiv si nu uita, esti ceea ce gandesti sau devii ceea ce gandesti.
Pa, pa.