| andreeadeeadeea a întrebat:

Cum pot sa fac un baiat sa ma placa? e in clasa cu mine.sunt in clasa a 8 a si il plac dintr a 6.nu stiu ce sa fac ca sa ma placa.anul trecut am rugat-o pe o colega sa il intrebe daca ma place si a zis ca nusad. credeti ca s-a schimbat? ce pot face sa ma placa?
funda!

Răspuns Câştigător
| IsabelaIssa a răspuns:

In nici un caz! Chiar atat de mult te poti injosi? Daca ti-a zis clar ca nu te place, tu ce faci? Fii indiferenta si nu-i mai da semne ca il placi sa se simta mandru si sa rada de tine, odata ce el nu te place. Nu e de ajuns sa il placi doar tu, si nu ai ce sa faci. Renunta ca o sa fie mai bine.

3 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Ce ai vrea să te placă cu forţa? Ieşi tu în evidenţă, făi ochi dulci, intră-n gaşca lui de prieteni.La mulţi ani!

| TuRneR01 a răspuns:

Nu poti face nimic sa te placa. Imi pare rau dar daca nu s-a schimbat la comportament (Adica e mai atent la ce zici, vrea sa-ti faca toate poftele, sare mereu in ajutorul tau cand ai nevoie de ceva ..etc) nu cred ca si-a schimbat parerea. FunditA?

| ColdStar a răspuns:

Intrebarea este stupida. fara sa te superi pe mine.la baieti e altceva, crezi ca in a 6a, el fiind un copil, ar fi zis adevarul? daca pui o fata sa il intrebe e gresit se poate sa creada altceva.ei bine iti dau un sfat : ai rabdare, petrece mai mult timp cu el, inveselestel, dar nu fi lipicioasa.sincer poti sa il intrebi daca vrea sa fie cu tine dar trebuie sa va cunoasteti mai bine.