| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot să fiu mai tupeist in sensul pozitiv,mai ales cu fetele? Adica nu imi place să fiu timid (nu sunt timid de tot,dar nici bagacios) as vrea să mă schimb,să am mai multă incredere in mine, cum pot trece peste acest "hop"?

4 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Chestia e in felu urmator.
De la tupeu la nesimtire e doar un pas, un fir subtire de ata.Ai grija ce faci.Eu ti-o spun ca ma stiu pe mine happy

greece12
| greece12 a răspuns:

Siguranta de sine se obtine constientizandu-ti propria valoare.
Iar valoarea proprie se obtine imbogatindu-ti creierul,descoperind atitudini si principii care te satisfac,gasind noi moduri de comunicare si exprimare.
Practic, citeste carti bune, vezi filme de calitate, asculta muzica despre care nu ti-e jena sa discuti si vei descoperi ca detii o arma perfecta pentru dezvoltarea ta.
Ti-am mai spus asta, cred.

| neutrino a răspuns:

Fii mult mai mult bagacios.

| HinataYuno a răspuns:

Si eu sunt timida. Timiditatea nu e ceva rau. Mie imi plac baietii timizi, si nu sunt singura. Decat acei smecherasi, care se cred nu stiu ce si se baga in seama, mai bine timid. Accepta-te asa cum esti, cine te iubeste/te va iubi exact asa cum esti. Fiecare persoana are acel ''ceva'', nu e bine sa-l schimbi.